naglowek.jpg
 
Aktualności
Zapraszamy do miasteczka Złotnickiego
08-06-2015

Po raz drugi ul. Złotnickiego w Zduńskiej Woli zamieni się w miasteczko z przełomu XIX i XX wieku. W świat "Lalki" czy "Ziemi Obiecanej" zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i jego partnerzy.

 

Będzie można zobaczyć, jak wówczas żyli i pracowali zduńskowolanie - krawiec, rękodzielnicy, kowal, fryzjer, praczka, tokarz, a nawet zdun. Pojawią się fotograf i kataryniarz. Nie zabraknie potraw, które jedli nasi przodkowie. Będzie także ogródek jordanowski dla dzieci, bryczki i sporo innych atrakcji.

Nie zabraknie artystów ze Szkoły Muzycznej i Liceum Plastycznego. Ci pierwsi będą pojawiać sie z mini-koncertami, m.in., na muzealnym balkonie, a drudzy będą portretowali i tkali oraz uczyli garncarstwa. W muzealnej aptece specyfiki będzie przyrządzał aptekarz, a obok będzie działało krosno. Nie zabraknie wystawy przybliżającej dzieje zduńskowolskiego rzemiosła. Klimatu dopełnią stroje z tamtej epoki. Nie tylko do obejrzenia, ale i do przymierzenia i sfotografowania się w nich. Będzie też okolicznościowa gazeta, jaką wyda ,,Dziennik Łódzki".

 

"II Miasteczko Złotnickiego" organizuje 13 czerwca od godz. 11 Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, wspomagane przez Cech Rzemiosł Różnych, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Liceum Plastyczne, Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz ich goście i przyjaciele. Wydarzenie współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski, a także powiat zduńskowolski. Honorowym patronatem objęli przedsięwzięcie Prezydent Miasta Zduńska Wola i Starosta Zduńskowolski.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg