naglowek.jpg
 
Aktualności
Młodzi zduńskowolanie wzięli udział w Paradzie Schumana
13-05-2015

Młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 i Publicznego Gimnazjum nr 3 wzięła udział w organizowanej po raz 16. w Warszawie - Paradzie Schumana.

 

Impreza gromadzi w stolicy zwolenników Unii Europejskiej, przede wszystkim młodzież ze szkolnych klubów europejskich. Ich marsz to manifestacja poparcia dla idei zjednoczonej Europy. W tym roku korowód wyruszył z Placu Zamkowego i wiódł przez Krakowskie Przedmieście i plac Teatralny. 40-osobowa grupa młodych zduńskowolan, wyposażona w banery, transparenty i flagi  zwracała uwagę ekip telewizyjnych i udzieliła kilku krótkich wywiadów.

 

Parada Schumana to również spotkania i debaty na temat skutków zjednoczenia. W „Miasteczku europejskim” można było otrzymać materiały promocyjne i informacyjne. Paradzie towarzyszyły też konkursy, quizy, występy artystyczne.

 

Pobyt w Warszawie był dla zduńskowolskich uczniów okazją do wizyty w gmachu Sejmu. Młodzież w ramach wychowania obywatelskiego mogła zwiedzić pomieszczenia, w których pracują polscy parlamentarzyści. O funkcjonowaniu najważniejszej instytucji ustawodawczej opowiadała pani przewodnik z kancelarii Sejmu.

 

Wyjazd młodzieży został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli oraz prywatnego sponsora.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg