naglowek.jpg
 
Aktualności
Kompleksowa termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Przatówku. Konferencja inaugurująca
28-04-2015

Podczas konferencji inaugurującej projekt pn. "Kompleksowa termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Przatówku" przedstawiono jego założenia, przewidywane rezultaty i planowany harmonogram realizacji robót budowlanych.

Głównym celem projektu jest poprawa komfortu cieplnego kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej w Przatówku, objętych projektem, przy jednoczesnej poprawie jakości powietrza na skutek ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery, zwłaszcza poprzez redukcję CO2.

Projekt obejmuje wykonanie prac termomodernizacyjnych tj. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych oraz ścian przy gruncie, docieplenie stropów i stropodachów, montaż instalacji solarnej, montaż instalacji c.o. i c.w.u. w kotłowni, wymianę zewnętrznej sieci cieplnej, modernizację instalacji c.o. oraz wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne.

Jednostką realizującą projekt jest Powiat Zduńskowolski.
Projekt korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Jego całkowita wartość to  4 051 068 PLN, dotacja z MF EOG stanowi 2 010 067 PLN, wkład własny - 2 041 001 PLN.

Termin zakończenia realizacji projektu zaplanowano na 30 kwietnia 2016 r. Konferencja inaugurująca projekt odbyła się 28 kwietnia na terenie Domu Pomocy Społecznej w Przatówku. Prezentację na temat projektu przedstawiła Kinga Kras z wydziału Inwestycji, Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju  Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli. Spotkanie uatrakcyjnił występ wokalny zespołu Avista z Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.
Informacje nt. projektu można znaleźć na stronie internetowej: www http://dpseog.powiatzdunskowolski.pl/

Mechanizm Finansowy EOG oraz Norweski Mechanizm Finansowy (potocznie znane jako fundusze norweskie), są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej, przyznawanej przez Norwegię, Islandię i Lichtenstein Polsce i 14 państwom członkowskim Unii Europejskiej. Głównymi celami funduszy norweskich i funduszy EOG są: przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami darczyńcami a państwem- beneficjentem.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg