naglowek.jpg
 
Aktualności
Uczestnik Hufca Pracy w Zduńskiej Woli wśród najlepszych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej
01-04-2015

Zwycięzca wojewódzkich eliminacji w Łodzi Karol Wal z Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zajął II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej, zorganizowanym przez  Komendę Główną OHP, Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie. Nasz uzdolniony informatyk jest uczniem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, a na co dzień kształci się w zawodzie „dekarz” w zakładzie Z.U.P Sagma.

W konkursie na etapie ogólnopolskim w dniach 26-29 marca wzięło udział 35 uczestników. 27 i 28 marca młodzież prezentowała swoje prace przed komisją konkursową. Dotyczyły one tworzenia baz danych, obróbki plików multimedialnych, tworzenia stron internetowych, programowania oraz tworzenia grafik komputerowych. Karol wykonał pracę zatytułowaną „Straż Pożarna w Zduńskiej Woli” w technice 3D.

Należy podkreślić, że w składzie komisji konkursowej byli przedstawiciel Katedry Informatyki i Metod Komputerowych UP im KEN w Krakowie, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie i Specjalista ds. technologii informatycznych.

Podczas drugiego dnia rywalizacji młodzi ludzie rozwiązywali test który zdecydował o ocenie końcowej.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Minister Pracy i Polityki Społecznej,. Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Tarnowa, Komendant Główny OHP, Dyrektor Generalny Microsoft Polska. Patronat medialny objęło Radio RDN Małopolska i Telewizja Regionalna.

W programie nie zabrakło zajęć integracyjno-rekreacyjnych dla młodzieży i kadry takich jak: zwiedzanie miasta, paintball laserowy, gokarty, turniej strzelecki, w tenisa stołowego, oraz w bilarda. Podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP odbyło się 29 marca. 

Celem przeprowadzonego konkursu było zainteresowanie uczniów technologią informacyjną i rozwojem informatyki, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy informatycznej oraz wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań informatycznych.

 

Tekst i zdjęcia: Barbara Nowak

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg