naglowek.jpg
 
Aktualności
Bezpieczeństwo i Prawo Pracy w Hufcu Pracy w Zduńskiej Woli
19-03-2015

W dniu 18 marca br. dwudziestu uczestników Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli wzięło udział w eliminacjach regionalnych do XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu OHP „Sprawny w Zawodzie – 2015”. Młodzież startująca w konkursie odbywa praktyczną naukę zawodu łącznie w czternastu zakładach pracy na terenie powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego i poddębickiego. Głównym celem przedsięwzięcia było wykazanie się znajomością przepisów BHP, PPOŻ, zagadnień z przepisów prawa pracy oraz umiejętnością stosowania ich w praktyce. Udział w konkursie to również uświadomienie młodzieży potrzeby ciągłego doskonalenia się.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Przewodniczący – Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Sieradzu Ryszard Wardęga oraz członkowie komisji: Z-ca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli Adam Kubiak, Młodszy Kapitan Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli Dawid Krauze, Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak, Wychowawca Hufca Pracy Andrzej Nowak. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas Pedagodzy Szkolni – Edyta Mataśka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, Lidia Błońska z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ w Zduńskiej Woli, Sylwia Kraska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach.

Młodzież odpowiedziała na 50 pytań testowych przygotowanych przez Kadrę Wychowawczą Hufca Pracy. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Miejsce pierwszeJakub Ratajczyk z zakładu „Mebeko” w Zduńskiej Woli

Miejsce drugieKarina Opacińska z zakładu „Arwis” w Poddębicach

Miejsce trzecieDamian Barylski z zakładu „Sagma” w Zduńskiej Woli

Miejsce czwarteAdrian Walasik z zakładu mechaniki pojazdowej M. Kożusznika.

Zwycięzcy konkursu – Jakub i Karina będą reprezentować Hufiec Pracy w konkursie na szczeblu wojewódzkim w Dobieszkowie.

Wyniki rywalizacji wskazujące na  wysoki poziom przygotowania merytorycznego młodzieży to niewątpliwie skutek oddziaływań wychowawczych Kadry Hufca Pracy. Uczestnicy, którzy biorą udział w programie „Poznawanie siebie w aspekcie planowania kariery” mieli bowiem wspaniałą okazję do wykazania się zdobytą w trakcie jego trwania wiedzą.  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody przygotowane przez Hufiec Pracy, PZU SA Oddział w Zduńskiej Woli,  Państwową Inspekcję Pracy w Sieradzu.

Na zakończenie spotkania Pan Ryszard Wardęga pogratulował wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, podkreślając wysoki poziom opracowanego przez Kadrę Wychowawczą testu. Dla przybyłych pracodawców jak i obecnej młodzieży przeprowadził także pogadankę z nowelizacji przepisów bhp i prawa pracy.

 

Tekst: Romuald Krystyniak

Zdjęcia: Joanna Siemińska

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg