naglowek.jpg
 
Aktualności
Z wielkim smutkiem informujemy, iż w dniu 24 lutego 2015 roku zmarł śp. Konstanty Mądry...
25-02-2015

 

 

Wyrazy głębokiego współczucia

składamy Rodzinie oraz Bliskim Zmarłego

 

- Rada i Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego

 

 

 

 

             Śp. Konstanty Mądry był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków od 1989 roku, początkowo w Kole Branżowym PKP w Zduńskiej Woli pełniąc funkcję Prezesa. Od 2000 roku do 2004 roku pełnił funkcję zastępcy Prezesa, a od 2004 roku był Prezesem Zarządu Miejsko Powiatowego w Zduńskiej Woli. W roku 2009 został powołany na funkcję Prezesa Zarządu oddziału Wojewódzkiego w Łodzi.

 

Jako społecznik inicjował wiele działań na rzecz osób chorych na cukrzycę. Organizował i prowadził edukację diabetologiczną wśród chorych, jak i całego społeczeństwa w celu podniesienia wiedzy o cukrzycy, jej skutków oraz samokontroli. Wraz z personelem medycznym wykonywał badania profilaktyczne, między innymi w szkołach, służące wykryciu zagrożeń związanych z cukrzycą. Dzięki jego zaangażowaniu przebadanych zostało corocznie około 1000 uczniów.

 

Działania Pana Konstantego w stowarzyszeniu prowadziły również do integracji środowiska diabetyków i sympatyków poprzez pomoc, życzliwość i koleżeństwo,  propagowane na spotkaniach, wspólnych wypoczynkach sportowych, zabawach, imprezach kulturalnych, organizowanych uroczystościach takich jak Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Udzielał on również różnorodnej pomocy diabetykom i rodzicom nieletnich diabetyków.

 

W 2014 roku odznaczony został statuetką PRZYJACIEL POWIATU ZDUŃSKOWLSKIEGO.

 

 

 

Ostatnie pożegnanie śp. Konstantego Mądrego odbędzie się w piątek, 27 lutego.

Msza żałobna rozpocznie się o godz. 14 w kościele pw. św. Pawła w Zduńskiej Woli, a uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy ulicy łaskiej.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg