Dziś jest: Wtorek, 14-7-2020
Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Kto decyduje o tym, na co powiat wyda swoje pieniądze?
03-01-2012

Zadania, które należą do samorządu, są określone w ustawach. Są to takie dziedziny, jak np.: oświata, ochrona zdrowia, utrzymanie dróg, zapewnienie bezpieczeństwa, działalność kulturalna. Propozycje przeznaczania pieniędzy na konkretne zadania składają Zarządowi Powiatu służby merytoryczne starostwa oraz radni powiatu, samorządy gminne oraz organizacje społeczne. Projekt jest następnie rozpatrywany przez Zarząd Powiatu i Komisje Rady Powiatu, którzy wprowadzają do niego zmiany. Następnie Rada Powiatu uchwala plan finansowy na dany rok budżetowy.

Bez tytułu.png
polair.jpg