naglowek.jpg
 
Dziś jest: Niedziela, 28-2-2021
Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Portal
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2019
04-04-2019

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa powiat zduńskowolski otrzymał dotację celową na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych. Program ten dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

 

Wśród szkół z terenu województwa łódzkiego, które otrzymały wsparcie finansowe znalazły się dwie szkoły dla których organem prowadzącym jest powiat zduńskowolski, tj. Technikum nr 2 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli. 

 

W ubiegłych latach z programu skorzystały inne szkoły podległe powiatowi zduńskowolskiemu: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylii w Zduńskiej Woli.

 

Całkowity koszt zakupu nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych wyniesie 26 250 zł, z tego kwota przyznanego dofinansowania to 21 000 zł. Dodatkowo na realizację zadania powiat zduńskowolski przekaże 5 250 zł jako wkład własny.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg