naglowek.jpg
 
Dziś jest: Niedziela, 24-1-2021
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Portal
Zdobywanie umiejętności zawodowych podczas mobilności zagranicznych
29-11-2018

Informujemy, iż wszystkie informacje dotyczące projektu pn. „Zdobywanie umiejętności zawodowych podczas mobilności zagranicznych” znajdują się na stronie

http://www.zszdwola.cba.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=15&Itemid=50

 

 


12-06-2017

 

 

W ramach projektu „Zdobywanie umiejętności zawodowych podczas mobilności zagranicznych” 21 uczniów Technikum Transportu Kolejowego z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli wzięło udział w  stażu w Wielkiej Brytanii w dniach 23.10. - 3.11.2017.

 

Uczestnicy projektu mieszkali w Bristolu i odbywali praktyki w Clifton Rocks Railway, Severnside Rail,  Great Western Railway, Stephenson Locomotive Society.

 

Stażyści poznali przepisy BHP w Wielkiej Brytanii, ofertę brytyjskiej branży kolejowej, innowacyjne technologie, organizację pracy na poszczególnych stanowiskach i zasady obsługi klienta. Uczniowie posługują się rozkładami jazdy pociągów; klasyfikują kolejowe usługi transportowe; określają przeznaczenie taboru kolejowego; znają elementy sieci kolejowej, dróg kolejowych oraz kolejowych obiektów mostowych i określają ich funkcje; poznali programy komputerowe służące do planowania logistycznego; znają zasady wjazdu, wyjazdu, przejazdu i zastosowania sygnałów pociągów pasażerskich. Stażyści zapoznali się z dokumentacją związaną z prowadzeniem i obsługą pociągu.

 

Uczniowie zostali zaproszeni na uniwersytet the University of the West of England i wzięli udział w sesji oraz warsztatach, których tematami były geometria i planowanie, ekonomia kolei oraz historia i przyszłość tej branży. Stażyści poznali perspektywy dalszej edukacji i podjęcia studiów na uczelni w Bristolu.

 

Zrealizowany został program kulturowy: wycieczki do Bath i do Londynu, gdzie uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum Transportu i Muzeum Historii Naturalnej.

 

Udział w projekcie zapewnił uczestnikom zdobycie międzynarodowego doświadczenia potwierdzonego certyfikatami oraz możliwość rozwoju osobistego poprzez poznanie historii i kultury Wielkiej Brytanii. Mieszkanie i praca za granicą wpłynęły na rozwój kompetencji językowych uczestników i umiejętność pracy w zespole.

 

Projekt realizowany jest w ramach Programu ERASMUS+, akcja KA1 - Mobilność osób uczących się i kadry w ramach VET z Kartą jakości mobilności, sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe i finansowany jest w całości ze środków unijnych. Wartość projektu to  105 498,00 EUR.

 

W okresie 01.06.2017 – 31.05.2019r. na zagraniczne staże do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii wyjedzie 41 uczniów kierunków technik transportu kolejowego, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami, a 13 nauczycieli weźmie udział w zagranicznych szkoleniach typu Job-shadowing.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg