naglowek.jpg
 
Dziś jest: Niedziela, 28-2-2021
Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Portal
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
06-07-2018

Powiat Zduńskowolski otrzymał dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych w ramach programu rządowego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”,  dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

 

Dzięki dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej nowe książki zostaną zakupione dla bibliotek szkolnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli oraz Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Kwota przyznanego dofinansowania to 24 000 zł (po 12 000 zł na każdą szkołę). Dodatkowo na realizację zadania powiat zduńskowolski przekaże 6 000 zł jako wkład własny.

 

Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole oraz działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym.

W ubiegłych latach z takiego dofinansowania na zakup nowości wydawniczych skorzystały trzy szkoły, dla których organem prowadzącym jest powiat zduńskowolski: II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli oraz Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylii w Zduńskiej Woli.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg