KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI Z DNIA 28.04.2023r.

Uwaga komunikat o wodzie do spożycia

skierowany do odbiorców wody wodociągu publicznego Szadek miejscowości:

Babiniec, Boczki Kolonia, Boczki Nowe, Boczki Parcela, Boczki Stare, Borki Prusinowskie, Choszczewo, Choszczewo Kolonia, Choszczewo Parcela, Dziadkowice, Dziewulin, Góry Prusinowskie, Grzybów, Hamentów, Jamno, Karczówek,  Karczówek Kolonia, Kobyla Miejska, Kotlinki, Kotliny, Krokocice, Krokocice Kolonia, Krokocice Osada, Kromolin Nowy, Kromolin Stary, Marcelin, Ogrodzim Kolonia, Prusinowice, Prusinowice Parcela, Przatów Dolny, Przatów Górny, Przatówek, Przybyłów,

Reduchów, Reduchów Kolonia, Sikucin, Sikucin Kolonia, Starostwo Szadek, Szadek, Szadkowice, Szadkowice Kolonia, Szadkowice Ogrodzim, Tarnówka, Tarnówka Folwark, Tarówka Kolonia A, Tarnówka Kolonia B, Tomaszew, Wielka Wieś, Wielka Wieś Folwark, Wola Krokocka, Wola Krokocka Parcela

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje, że w próbce wody pobranej w dniu 17.04.2023r. w ramach kontroli wewnętrznej przedsiębiorcy ze stacji uzdatniania wody w Szadku stwierdzono podwyższoną wartość parametru ogólna liczba mikroorganizmów w 220C oraz przekroczenie wartości stężenia manganu i żelaza

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

Uwaga: wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zduńskiej Woli http://www.gov.pl/web/psse-zdunska-wola.