Finał XIII edycji projektu "Młodzież i pierwsza pomoc"

W dniu 27 kwietnia 2023 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli oficjalnie zakończyła się trzynasta edycja wspólnego projektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli oraz Starostwa Powiatowego pn. "Młodzież i pierwsza pomoc". Szkolenie skierowane było do przedostatnich klas szkół średnich z powiatu zduńskowolskiego. Uczniowie zapoznali się z procedurami udzielania pierwszej pomocy. Program zawierał przede wszystkim praktyczne zajęcia z prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsługi AED oraz m.in. sposoby reagowania przy zadławieniach lub oparzeniach.

Podczas finału młodzież z klasy 3B II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II pokazała jak powinno się udzielać pierwszej pomocy. Następnie przedstawiciele ze wszystkich szkół średnich z terenu powiatu zduńskowolskiego odebrali certyfikaty dla uczestników szkolenia, które odbywało się od 06 lutego 2023 roku do 05 kwietnia 2023 roku. Łącznie zduńskowolscy strażacy przeszkolili blisko 600 osób.

Swoja obecnością spotkanie uświetnili:

• st. bryg. Zbigniew Łyszkowicz – zastępca łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi,
  • st. bryg. Jarosław Piekarski – Komendant Powiatowy PSP w Zduńskiej Woli,
  • mł. bryg. Łukasz Drzewiecki- zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli,
  • Hanna Iwaniuk – Starosta Zduńskowolski,
  • Marta Wróblewska - Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.

Zdjęcia (6)