naglowek.jpg
 
Aktualności
Wiatr historii powiał na ulicy Karsznickiej
04-11-2013

Dzisiejsze oficjalne otwarcie ul. Karsznickiej po dwuletniej przebudowie odbyło się przy bardzo wietrznej pogodzie, co dało asumpt do przywoływania frazy o „wietrze historii”, który niesie zmiany w tej części regionu łódzkiego. Zrealizowane już zadanie wpisuje się w projekt poprawy dostępności komunikacyjnej w sąsiedztwie magistrali kolejowej i węzła „Zduńska Wola Karsznice” na budowanej drodze ekspresowej S8.

Obecny na uroczystości marszałek Witold Stępień stwierdził, że rozwój infrastruktury drogowo-kolejowej pozwoli na odwrócenie regresu gospodarczego, który dotknął Łódzkie wraz z upadkiem przemysłu włókienniczego w okresie transformacji ustrojowej. Starosta Wojciech Rychlik podkreślił ważność inwestycji, która była długo oczekiwana przez mieszkańców osiedla „Karsznice”, a poza tym ma także duże znaczenie gospodarcze, gdyż ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych miasta Zduńska Wola. Wartość całego projektu to blisko 4,5 mln zł, 75% kosztów kwalifikowanych pokryło dofinansowanie z UE (niemal 3,3 mln zł). Łącznie przebudowa objęła ponad 4 km drogi powiatowej – ułożono nowe warstwy konstrukcyjne, wykonano ciągi piesze i rowerowe z kostki betonowej, a także oznakowanie pionowe i poziome, uporządkowano zieleń niską i wysoką.

Poświęcenia drogi dokonał proboszcz parafii NSPJ w Zduńskiej Woli Karsznicach, ks. Stanisław Dwornik, który ujmując drogę metafizycznie, powiedział, że jest ona czymś, co zbliża ludzi do siebie.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg