naglowek.jpg
 
Aktualności
Remont ul. Świerkowej extraszybko?

14 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono dotychczasowe uzgodnienia między powiatem i miastem Zduńska Wola w sprawie remontu ul. Świerkowej. Współpraca przy tej inwestycji jest konieczna, ponieważ powiat – jako zarządca drogi – odpowiada za stany nawierzchni, natomiast budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej jest zadaniem własnym miasta. Powiat jest gotów do ogłoszenia przetargu na wykonanie dokumentacji remontu, jednak uznał za niezbędne zasięgnięcie opinii mieszkańców ul. Świerkowej odnośnie do przygotowanego przez miasto projektu kanalizacji – trzeba mieć pewność, że projekt jest kompletny, aby po wykonaniu remontu nawierzchni nie okazało się, że przy którejś posesji brakuje przyłącza kanalizacyjnego.

Bezpośrednim powodem zwołania konferencji prasowej była chęć odniesienia się do artykułu opublikowanego w jednym z tygodników, w którym zarzuca się Starostwu stopowanie remontu ulicy Świerkowej. Starosta Wojciech Rychlik przypomniał, że to powiat wyszedł z propozycją wspólnej inwestycji, i stwierdził, że ze strony miasta brakuje konsekwencji w prowadzeniu uzgodnień – rozmowy utknęły w martwym punkcie po odwołaniu jednego z wiceprezydentów, a w spotkaniach roboczych uczestniczą zmieniający się pełnomocnicy. W nawiązaniu do fotomontażu, ilustrującego artykuł w tygodniku Extra Zduńska Wola, padło pytanie: „Czy tak ma wyglądać budowanie partnerstwa między miastem a powiatem? – starosta zwrócił uwagę na fakt, że współwłaścicielem tygodnika, zamieszczającego publikacje naruszające powagę urzędu starosty, jest doradca prezydenta miasta Zduńska Wola.

Jest wiele zadań, przy których obydwa samorządy mogą i powinny współpracować: remonty ulic (Świerkowej, Sieradzkiej, Placu Wolności), pobudzenie rozwoju gospodarczego w rejonie Karsznic, rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej. Gospodarz konferencji zakończył spotkanie apelem do prezydenta Piotra Niedźwieckiego o skupienie się na wspólnych przedsięwzięciach i podziękował zaproszonym mediom za obiektywne przedstawianie działań samorządu powiatowego.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg