naglowek.jpg
 
Aktualności
Wsparcie dla osób, które z powodu wypadku nie mogą wykonywać swojej pracy
20-11-2019

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - państwowym Instytutem Badawczym realizuje pilotażowo od 01 września 2019 roku nowy typ wsparcia dla osób, które z powodu wypadku lub pogorszenia sie stanu zdrowia nie mogą wykonywać swojej dotychczasowej pracy i w związku z tym wymagają przekwalifikowania zawodowego.

 

Wsparcie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu koncepcyjnego Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu komleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
 

Projekt ma na celu przygotowanie i przetestowanie modelu kompleksowej rehabilitacji, ułatwiającej podjęcie lub powrót do aktywności społecznej lub zawodowej osób, które  z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.
 

Wsparcie jest realizowane w formie Ośrodków Rehabilitacji Kompleksowej, które powstały w Wągrowcu (woj. wielkopolskie), Ustroniu (woj. śląskie), Grębiszewie (woj. mazowieckie) oraz Nałęczowie (woj. lubelskie). Rehabilitacja kompleksowa rozpoczyna się od dokładnej oceny przez zespół specjalistów złożony z lekarzy, rehabilitantów, psychologów i doradców zawodowych stanu zdrowia Uczestnika, jego kondycji psychicznej oraz możliwości rozwoju zawodowego. Na tej podstawie przygotowany zostaje Indywidualny Program Rehabilitacji dostosowany do potrzeb i możliwości danej osoby. Określony jest w nim cel rehabilitacji, dobrane do niego działania (zabiegi, szkolenia, spotkania ze specjalistami itp.) oraz harmonogram działań i sposób oceny ich efektów.

Na rehabilitację kompleksową składają sie trzy moduły; zawodowy, psychospołeczny i medyczny, realizowane równolegle w jednym Ośrodku.

 
Więcej informacji na stroni projektu: http://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/ruszyla-rekrutacja-do-projektu/

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg