Ślubowanie klas pierwszych i certyfikaty dla kadetów w Wojsławicach [zdjęcia i film]

Agnieszka Olejniczak
Zaprzysiężenie uczniów mundurowych klas pierwszych oraz wręczenie certyfikatów kadetom z klas trzecich odbyło się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Podczas uroczystości zorganizowanej w piątek, 3 listopada, w szkole w Wojsławicach młodzież z klas pierwszych liceum o profilu policyjnym oraz bezpieczeństwa wewnętrznego złożyła ślubowanie. Zaprzysiężono 30 nowych kadetów.

Rozpoczynający naukę w Wojsławicach byli także świadkami wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia policyjnego i bezpieczeństwa wewnętrznego dla uczniów klasy trzeciej mundurowego liceum.

Certyfikaty wyróżnionych superkadetów otrzymali:
Patryk Miśkiewicz
Bartosz Winiarski
Natalia Wilczyńska
Paulina Twardowska

Uhonorowano także rodziców wyróżnionych kadetów.

Trzecioklasiści zaprezentowali się także w pokazie musztry paradnej.

W uroczystym zaprzysiężeniu uczestniczyli komendanci powiatowi policji ze Zduńskiej Woli oraz Poddębic, a także nadkom. Krzysztof Zieliński z Komendy Głównej Policji i mł. insp. Ida Stefanowska - Gnieździńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz