naglowek.jpg
 
Aktualności
ŚWIĘTO PLONÓW
Galerie:
grafika
Ilość fotografii: 59
grafika
Ilość fotografii: 61
grafika
Ilość fotografii: 60
grafika
Ilość fotografii: 57
grafika
Ilość fotografii: 62

Powiat Zduńskowolski był w tym roku współorganizatorem Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych. Honory gospodarzy uroczystości sprawowali: ordynariusz diecezji włocławskiej ks. bp Wiesław Mering, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, dziekan zduńskowolski ks. prał. Dariusz Kaliński oraz starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik. Starostami dożynek byli: pani Dorota Kornacka z Annopola Nowego w gminie Zduńska Wola oraz pan Wojciech Piotrowicz z Tarnówki w gminie Szadek. Na Mszę św. dziękczynną w zduńskowolskiej bazylice mniejszej przybyli tłumnie mieszkańcy powiatu, poczty sztandarowe, a także 55 delegacji wieńcowych z terenu województwa i diecezji. Święto Plonów jest głęboko osadzone w polskiej tradycji – dziękujemy Opatrzności za to wszystko, co udało się zebrać z pól i ogrodów.

 

Po zakończeniu celebry mszalnej uczestnicy dożynek przeszli w korowodzie na teren powiatowego ośrodka sportowego, gdzie odbył się obrzęd dzielenia chleba, prezentacja wieńców i ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec. I nagrodę przyznano sołectwu Suchoczasy za wieniec w kształcie podwójnej korony – będzie on reprezentował województwo łódzkie na Dożynkach Prezydenckich w Spale. II nagroda przypadła parafii Kramsk (dekanat koniński), III miejsce zajęło sołectwo Sikucin. Wyróżnienia trafiły do: sołectwa Mostki, parafii Lubień Kujawski (dekanat chodecki), Koła Gospodyń Wiejskich w Szadku, gminy i parafii Grzegorzew (dekanat kolski), sołectwa Rębieskie, parafii Bierzwienna Długa (dekanat kłodawski), parafii Skulsk (dekanat ślesiński), parafii Sompolno (dekanat sompoleński), sołectwa Strońsko, Koła Gospodyń Wiejskich w Wojsławicach.

W trakcie biesiady dożynkowej na małej scenie zaprezentowali się podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku, Zespół Pieśni i Tańca „Zduńskowolanie”, Kapela Podwórkowa „Złoczewianie” i Zespół DE FACTO. Jako gwiazda wieczoru wystąpił popularny artysta Jacek Stachursky. Publiczność świetnie bawiła się na koncertach, a poza tym korzystała z różnorodnych atrakcji przygotowanych na terenie ośrodka.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg