naglowek.jpg
 
Aktualności
DKMS i "Tak dla transplantacji" podczas Dni Powiatu
12-08-2015

Jedną z wielu propozycji VI Powiatowych Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku oraz pobrania deklaracji woli dotyczącej pobrania narządów dla ratowania życia.

 

Akcje prowadzić będą przedstawiciele i wolontariusze Fundacji DKMS i ”Tak dla transplantacji” w godzinach 16.00 - 20.00 na ternie PMOS przy ul. Dolnej 41

 

DKMS został założony w 1991 roku z prywatnej inicjatywy w oparciu o historię cierpiącej na białaczkę pacjentki Mechtild Harf. Dało to początek powstaniu największej bazy danych na świecie, skupiającej ponad 5,4 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Chcąc zwiększyć szanse na znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, DKMS rozszerza swoją działalność o kolejne centra Dawców  - w Polsce w 2008 roku. W ciągu 24 lat szansę na życie chorym na raka krwi podarowało ponad 49 tysięcy osób z baz DKMS. Każdego dnia komórki macierzyste na całym świecie oddaje co najmniej 18 Dawców DKMS. Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. W ciągu 6 lat w Polsce udało się zarejestrować ponad 726 tysięcy potencjalnych Dawców.

 

„Tak Dla Transplantacji” to ogólnopolski program Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji, pomoc osobom niepełnosprawnym (w tym dzieciom i młodzieży) oraz wsparcie budowy modułu Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym mieścić się będzie Centrum Leczenia Mukowiscydozy i Przeszczepu Płuc. Fundacja pomaga „wrócić” po transplantacji do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg