naglowek.jpg
 
Aktualności
Spotkanie z Ksawerym Jasieńskim
10-06-2015

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na spotkanie z Ksawerym Jasieńskim, spikerem, lektorem, jednym z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej telewizji i radia.


Dla starszych jest głosem ich dzieciństwa, dla trochę młodszych lektorem, który nie pozwalał zasnąć gdy oglądało się filmy przyrodnicze, zaś dla najmłodszych spikerem z warszawskiego metra. Ksawery Jasieński jest Laureatem Złotego i Diamentowego Mikrofonu oraz Złotej Odznaki Polskiego Związku Niewidomych, dla których nagrał kilkaset książek. Głos pana Ksawerego rozpoznają niemal wszyscy. W grupie tych, co nie rozpoznają, bywa zaś sam lektor. Jak sam mówi - "zdarza się czasami, że słucham jakiegoś nagrania i dopiero po dłuższym czasie orientuję się, że słyszę samego siebie". Za powszechną znajomością głosu nie idzie jednak rozpoznawalność twarzy. "Taki już los spikera radiowego, że nie jest on kojarzony z twarzą, a czasem nawet z nazwiskiem" - dodaje. Warto też wspomnieć, iż wujem pana Ksawerego był  Witold Gombrowicz pisarz, zaś stryjeczny dziadek Józef adoptował Brunona Jasieńskiego, poetę i dał mu swoje nazwisko.

 


Spotkanie z Ksawerym Jasieńskim

odbędzie się 17 czerwca 2015 roku o godz. 18.00

w sali kameralnej  Zduńskowolskiego Centrum Integracji "Ratusz",

Plac Wolności 26.


Prowadzenie: Paweł Perdek.

Wstęp wolny!

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg