naglowek.jpg
 
Aktualności
Nowy ambulans dla szpitala
08-04-2015

Zduńskowolski Szpital Powiatowy Sp. z o.o. odebrał dziś (8 kwietnia) nową karetkę pogotowia. Jest to ambulans uniwersalny marki Renault Master, który może pełnić rolę zarówno karetki specjalistycznej, jak i zapasowej. Ambulans kosztował 341 tysięcy złotych. 90 procent tej kwoty wyłożył powiat zduńskowolski.

Nowy ambulans był szpitalowi bardzo potrzebny. - Przychodząc do pracy tutaj w 2013 roku miałam sygnały, że karetki, które są aktualnie używane, wymagają napraw. W sytuacji, kiedy na przykład dwie karetki jadą na przegląd, istniało ryzyko sytuacji, w której nie moglibyśmy dotrzeć do pacjenta. W związku z czym zdecydowaliśmy o zakupie ambulansu - mówiła podczas odbioru karetki Barbara Kałużewska, prezes szpitala.


Po uzupełnieniu sprzętu karetka jest pełnowartościowym ambulansem systemowym z respiratorem, pompą infuzyjną, defibrylatorem i całym sprzętem potrzebnym do ratowania i pomocy ludziom w trakcie dowozu do szpitala.

Przekazanie nastąpiło w obecności m.in. Wojciecha Rychlika, starosty zduńskowolskiego, zarządu szpitala, przedstawicieli Rady Powiatu, lekarza, ratownika, a także księdza prałata Dariusza Kalińskiego.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg