Dziś jest: Sobota, 19-10-2019
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2019
04-04-2019

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa powiat zduńskowolski otrzymał dotację celową na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych. Program ten dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Wśród szkół z terenu województwa łódzkiego, które otrzymały wsparcie finansowe znalazły się dwie szkoły dla których organem prowadzącym jest powiat zduńskowolski, tj. Technikum nr 2 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.

W ubiegłych latach z programu skorzystały inne szkoły podległe powiatowi zduńskowolskiemu: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylii w Zduńskiej Woli.

Całkowity koszt zakupu nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych wyniesie 26 250 zł, z tego kwota przyznanego dofinansowania to 21 000 zł. Dodatkowo na realizację zadania powiat zduńskowolski przekaże 5 250 zł jako wkład własny.