naglowek.jpg
 
Dziś jest: Środa, 12-12-2018
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Portal
Wyższe kompetencje językowe nauczycieli zawodu kluczem do sukcesu zawodowego uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych
29-11-2018

Informujemy, iż wszystkie informacje dotyczące projektu pn. „Wyższe kompetencje językowe nauczycieli zawodu kluczem do sukcesu zawodowego uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych” znajdują się na stronie

https://www.zse-zdwola.pl/powerefs.html

 


15-11-2016

 

Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli zakończył  kolejny projekt pt. „Wyższe kompetencje językowe nauczycieli zawodu kluczem do sukcesu zawodowego uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych”.

 

Projekt współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (EFS POWER).  Okres realizacji 15.11.2016 r. - 14.01.2018 r. Budżet projektu wynosił  114 005,41 zł i był w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

Autorką i koordynatorem projektu była p. Izabela Sikorska, która od roku 2015 pisze i koordynuje projekty edukacyjne dla nauczycieli Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli.

 

W ramach projektu nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczycielki języka angielskiego, oraz Dyrektor szkoły wyjechali na kursy języka angielskiego, w tym elektronicznego i informatycznego, do Wielkiej Brytanii, a także do szkoły w Portugalii, aby odbyć tam job shadowing (obserwacja placówki o podobnym profilu).

 

Dzięki kursom i możliwości obserwacji pracy szkoły Esprominho w Portugalii nauczyciele zdobyli wiedzę, umiejętności i cenne doświadczenie, które mogą wykorzystywać w codziennej pracy.  Rozwój w kierunku języka angielskiego technicznego jest niezmiernie ważny ze względu na charakter szkoły, a zatem istotnym jest, aby nauczyciele przedmiotów zawodowych, jak i angliści, doskonalili swoje umiejętności w dziedzinie tego języka, a w szczególności języka technicznego. Z kolei obserwacja placówek o zbliżonym profilu do profilu Zespołu Szkół Elektronicznych pozwala na poszerzenie wiedzy na temat innych systemów edukacyjnych, na podpatrzenie pracy innej szkoły, prowadzenia lekcji, wykorzystywania metod nauczania, metod aktywizujących uczniów, sposobu radzenia sobie z uczniem mocnym/słabym, wymianie dobrych praktyk, poszerzenie kontaktów międzynarodowych i poznanie innych kultur.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
Beznazwy-1.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg