Dziś jest: Środa, 11-12-2019
Aktywna Dolina Rzeki Warty
20-11-2019

10.10.2019 r.

W ramach projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty przekazany został do dalszej dystrybucji film promocyjny dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=I907cAxiFx0

29.09.2019 r.

W dniu 29.09.2019 r. zorganizowano „Piknik rodzinny” w ramach projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty, który odbył się na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli.

Dzieci rywalizowały w wyścigach rowerowych, dorośli - pod okiem wielokrotnego mistrza Polski, medalisty Mistrzostw Świata i Europy w Nordic Walking Krzysztofa Człapskiego – w marszu NW. Animatorzy prowadzili zajęcia na zewnętrznej siłowni. Były też kucyki, karuzela, fotobudka, grillowane kiełbaski, gorący żurek. W części artystycznej zaprezentowali się młodzi wokaliści z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury Na Pięterku. Bardzo efektowne popisy taneczne dali tancerze z zespołu „Zduńskowolanie”.

Uczestnicy pikniku spotkali się także z podróżnikiem Dominikiem Szmajdą, który opowiadał o swoich rowerowych podróżach po świecie.

03.09.2019 r.

W dniu 03.09.2019r. nastąpił odbiór Etapu IV obejmującego wykonanie robót budowlanych w zakresie:

1. budowy infrastruktury ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od miejscowości Piaski do miejscowości Strońsko wraz z budową infrastruktury  miejsc odpoczynku rowerzystów:

-  MOR 7 w Strońsku na działce nr 194,

- MOR 8 w Zapolicach na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach,

2. budowy infrastruktury ciągów pieszo – rowerowych na odcinku ul. Piwna – ul. Paprocka,

3. wykonania oznakowania szlaku turystycznego rowerowego i pieszego wraz z oznakowaniem obiektów i atrakcji turystycznych.

Był to odbiór końcowy przedsięwzięcia.

12.07.2019 r.

W dniu 12.07.2019 nastąpił odbiór III etapu obejmującego wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy infrastruktury ciągu pieszo–rowerowego na odcinku od miejscowości Tymienice do miejscowości Wojsławice wraz z budową infrastruktury  miejsc odpoczynku rowerzystów: MOR 3 w Korczewie na działce nr 119/1, MOR 4 w Wojsławicach na terenie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

08.07.2019 r.

W dniu 08.07.2019 r. nastąpił odbiór II etapu inwestycji obejmującego wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy infrastruktury ciągu pieszo–rowerowego w miejscowości Piaski z uwzględnieniem przebudowy drogi powiatowej nr 4908E w miejscowości Piaski wraz z budową infrastruktury miejsca odpoczynku rowerzystów MOR 5 w miejscowości Piaski na działce nr 728.

08.07.2019 r.

Na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli podsumowano dotychczas przeprowadzone prace w ramach realizacji projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty.

Częścią projektu są inwestycje na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Wykonana już modernizacja wewnętrznego układu komunikacji pieszo-jezdnej, budowa parkingu i Miejsca Odpoczynku Rowerzystów składającego się z altany, ławek, stołów, koszy na śmieci i stojaków na rowery.

W holu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego utworzony został Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a wnętrze lobby wyremontowano i wyposażono w nowe meble.

Kolejny Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej powstał przy ul. Getta Żydowskiego 4a, w siedzibie Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. W tej lokalizacji utworzono również Miejsce Odpoczynku Rowerzystów oraz parking.

Na terenie PMOS przy ul. Dolnej planuje się jeszcze utworzenie wypożyczalni rowerów oraz kijków Nordic Walking. Niebawem ruszą również prace związane z utworzeniem Otwartej Strefy Aktywności składającej się z siłowni zewnętrznej, stolika do gry w szachy i warcaby. Element ten dofinansowany będzie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach realizacji projektu utworzony i oznakowany zostanie również szlak rowerowy i pieszy o długości niemal 27 km, biegnący z miejscowości Wojsławice przez Zduńską Wolę, Piaski, Strońsko do Zapolic. W ramach przedsięwzięcia planuje się budowę ponad 13 km ciągów pieszo – rowerowych, oznakowanie obiektów i atrakcji turystycznych, utworzenie dwóch Punktów Informacyjnych i ośmiu Miejsc Odpoczynku Rowerzystów na trasie szlaku.

Realizacja projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. kiedy Powiat Zduńskowolski podpisał z Zarządem Województwa Łódzkiego umowę o dofinansowanie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt ma charakter partnerski. Jego liderem jest Powiat Zduńskowolski, a partnerami gminy Zduńska Wola i Zapolice. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Generalnym wykonawcą zamówienia realizowanego w trybie zaprojektuj - wybuduj jest konsorcjum firm składające się z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o., Czartki – Lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o., Piotrków Trybunalski – Partner konsorcjum. Opracowaniem dokumentacji projektowej zajęła się firma: PROWAY z Wrocławia. Nadzór nad realizacją robót w branży drogowej, budowlanej, sanitarnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej pełni firma: Budovia Sp. z o.o. Sp. k. z Łodzi.