Dziś jest: Piątek, 24-11-2017
Imieniny: Emmy, Flory, Romana
Portal
19-10-2017

W dniu 28.09.2017 r. Wykonawca, firma CONRESS SP. z o.o., zgłosił zakończenie robót budowlanych II etapu na dwóch budynkach: Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przy ul. Łaskiej 61 oraz Starostwa Powiatowego przy ul. Królewskiej 10.

Zakres robót obejmował:

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;

- docieplenie ścian;

- docieplenie stropodachu (w budynku PINB);

- wymianę wewnętrznej instalacji grzewczej.

Łączna wartość zrealizowanych robót: 456 396,43 zł, z czego dofinansowanie z UE: 285 995,52 zł.

W dniu 07.09.2017 r. Wykonawca zgłosił zakończenie robót budowlanych związane z II etapem inwestycji w budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Żeromskiego 3a. Zakres robót: wymiana drzwi zewnętrznych do pomieszczenia „0.17”, docieplenie ścian, wymiana wewnętrznej instalacji grzewczej. Wartość zgłoszonych do odbioru robót – 212 267,80 zł, z czego dofinansowanie z UE: 118 674,55 zł.

W dniu 15 maja 2017 r. zakończyły się roboty budowlane związane z I etapem inwestycji, tj.

1. w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Królewskiej 10 – modernizacja instalacji elektrycznej w budynku (wymiana opraw oświetleniowych) oraz docieplenie dachu przez wdmuchnięcie granulatu materiału termoizolacyjnego w przestrzeń stropodachu. Wartość zrealizowanych robót: 39 990,26 zł, z czego dofinansowanie z UE: 27 635,55 zł.

2. w budynku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przy ul. Łaskiej 61 – modernizacja istniejącej instalacji elektrycznej w budynku (wymiana opraw oświetleniowych). Wartość zrealizowanych robót: 21 516,81 zł, z czego dofinansowanie z UE: 12 316,63 zł.

3. w budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Żeromskiego 3a – modernizacja instalacji elektrycznej w budynku (wymiana opraw oświetleniowych) oraz docieplenie dachu przez wdmuchnięcie granulatu materiału termoizolacyjnego w przestrzeń stropodachu. Wartość zrealizowanych robót: 83 669,77 zł, z czego dofinansowanie z UE: 50 546,74 zł.

W dniu 08.03.2017 r. podpisane zostały umowy z wykonawcą prac termomodernizacyjnych w ramach projektu. Przetarg nieograniczony na ww. roboty budowlane został ogłoszony w dniu 23.01.2017 r. w podziale na trzy części:

Część I Termomodernizacja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, ul. Łaska 61

Część II Termomodernizacja Starostwa Powiatowego, ul. Królewska 10

Część III Termomodernizacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ul. Żeromskiego 3A.

Kryteria oceny:

cena - 60%

okres gwarancji - 40 %.

We wszystkich trzech częściach najkorzystniejsze oferty złożyła firma CONRESS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Sieradzu, ul. Warcka 6.

Teren budowy na wszystkich trzech obiektach został przekazany wykonawcy w dniu 10.03.2017 r.

Przewidywany umowami termin zakończenia robót budowlanych: 30.10.2017 r.

Powiat Zduńskowolski, na podstawie umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.04.02.02-10-0019/16-00, podpisanej w dniu 13.09.2016 r., realizuje projekt pn. "Program zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Zduńskowolskiego - etap II", w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Przedsięwzięcie zakłada termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej, w których mieszczą się: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zduńskiej Woli, Powiatowy Inspektorat Pracy w Zduńskiej Woli, Starostwo Powiatowe (budynek przy ulicy Królewskiej 10).

Zakres prac przewiduje przede wszystkim:

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej

- docieplenie ścian

- docieplenie stropodachów

- wykonanie utwardzenia wokół budynków oraz utwardzonych dojść

- modernizację istniejącej instalacji elektrycznej

- wymianę wewnętrznej instalacji grzewczej.

Celem głównym projektu jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Zduńskowolskiego.

Planowane efekty:

- modernizacja energetyczna trzech budynków o łącznej powierzchni użytkowej 1 285,79 m2

- spadek emisji gazów cieplarnianych

- zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w zmodernizowanych budynkach

- oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej

- oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej

- zmniejszenie zużycia energii końcowej w wyniku realizacji projektu.

Wartość całkowita projektu to 1 316 734 zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wynosi 799 637 zł.

Realizacja projektu została podzielona na dwa lata. W roku 2016 zostaną wykonane m.in. docieplenie dachów w budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Starostwa Powiatowego i wymiana opraw oświetleniowych we wszystkich trzech budynkach.