Dziś jest: Czwartek, 21-9-2017
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Postaw na kwalifikacje
09-01-2015

Obecnie w ramach projektu 110 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych  w Zduńskiej Woli uczestniczy w planowanych zajęciach nowoczesnej elektroniki. W ramach projektu pracowania elektroniczna szkoły została wyposażona w dwa kompletne stanowiska do nauki technik lutowania.  Przeprowadzone zajęcia umożliwią uczniom szkoły nabycie umiejętności wymaganych na stanowiskach pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach z branży elektronicznej.
Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej poniżej galerii zdjęć z zajęć warsztatowych.

Projekt „Postaw na kwalifikacje” to projekt realizowany w partnerstwie pomiędzy Instytutem Rynku Elektronicznego z Warszawy a Powiatem Zduńskowolskim. Instytut pełni rolę Lidera projektu, natomiast Powiat, jako Partner, zaangażował w jego współrealizację Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 (Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego).

Głównym celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli.

Projekt skierowany jest do 110 uczniów technikum elektronicznego kierunków: elektronik i informatyk. W ramach realizacji projektu uczniowie uczestniczą w szeregu zajęć dodatkowych z przedmiotów:

-        matematyki,

-        fizyki,

-        j. angielskiego,

-        nowoczesnej elektroniki z elementami języka angielskiego – technicznego (zakończone otrzymaniem certyfikatu IPC oraz zaświadczeniem MEN).

Dodatkowo uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowych praktykach zawodowych w firmie RENEX z Włocławka, jednej z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającej najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych.

Zakres rzeczowy projektu zakłada również uruchomienie w szkole tzw. Szkolnego Ośrodka Kariery wyposażonego w sprzęt komputerowy i multimedialny. Ośrodek ma pomóc uczniom kończącym kształcenie w znalezieniu pracy w branży elektronicznej.

W ramach projektu Zespół Szkół Elektronicznych zostanie wyposażony w dwa kompletne stanowiska do nauki nowoczesnych technik lutowania. Zajęcia z elektroniki przeprowadzane na tym sprzęcie umożliwią uczniom szkoły nabycie umiejętności wymaganych na stanowiskach pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach z branży elektronicznej.

Zakupiony sprzęt w ramach projektu pozostanie w szkole i będzie służył uczniom kolejnych roczników.

Okres realizacji projektu: 01.09.2014 r. – 30.06.2015 r.

Całkowita wartość projektu: 460 240 zł

Wkład własny ( do poniesienie przez Powiat Zduńskowolski): 69 036 zł, w tym:

• wkład pieniężny: 20 757  zł ( 2014 r.)
  • wkład niepieniężny (zapewnienie sal lekcyjnych na zajęcia): 48 280 zł