Dziś jest: Środa, 18-9-2019

www.pppzdwola
.pl

INFORMACJE OGÓLNE

• Placówka służy pomocą w rozwiązywaniu problemów edukacyjno-wychowawczych dzieci i młodzieży.
  • Porady, zajęcia specjalistyczne oraz badania psychologiczne, pedagogiczne
    i logopedyczne są bezpłatne.
  • Przyjęcia odbywają się na pisemny wniosek rodziców/prawnych opiekunów.
  • Poradnia podejmuje działania na rzecz lokalnej społeczności, obejmuje opieką specjalistyczną wszystkie placówki oświatowe z rejonu działania - Powiat Zduńskowolski.
  • Udziela wsparcia nauczycielom, rodzicom i uczniom.
  • Poradnia obejmuje opieką przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe znajdujące się na terenie Powiatu Zduńskowolskiego:

- Miasto Zduńska Wola

- Gmina Zduńska Wola

- Miasto i Gmina Szadek

- Gmina Zapolic

CELE  I  ZADANIA

OPIEKA  I  WYCHOWANIE

Pomoc specjalistyczna dzieciom z nieprawidłowym rozwojem psychofizycznym.

Porady i konsultacje w zakresie niepowodzeń szkolnych.

Problemy związane z zaburzeniami w odżywianiu się.

Trudności wychowawcze z dziećmi i młodzieżą wynikające z wieku dorastania.

DIAGNOZA

Psychologiczna - określanie poziomu umysłowego ucznia, cech osobowości, dojrzałości szkolnej, rozwoju emocjonalnego-społecznego;

Pedagogiczna - określanie poziomu umiejętności i wiadomości szkolnych, sposobów  i tempa pracy, motywacji do nauki, przyczyn niepowodzeń w nauce;

Logopedyczna - ocena poziomu rozwoju mowy, określenie nieprawidłowości, przyczyn  i dobór odpowiednich metod terapeutycznych.

Orzekanie - w sprawach nauczania indywidualnego i specjalnego. Określanie sposobu i miejsca realizacji nauczania specjalnego np. w szkole specjalnej, oddziale    integracyjnym, ośrodku szkolno – wychowawczym.

PORADNICTWO ZAWODOWE

Pomoc w określaniu predyspozycji osobowościowych przy wyborze szkoły i zawodu, w planowaniu osobistego rozwoju oraz kariery szkolnej i zawodowej.

Poradnictwo w zakresie dalszego kształcenia, porady i wskazówki dla rodziców, uczniów  i nauczycieli.

Zajęcia aktywizujące do samodzielnego podejmowania decyzji zawodowych.

Pomoc uczniom z problemami zdrowotnymi w wyborze szkoły i dalszej kariery zawodowej.

PROFILAKTYKA

Warsztaty psychoedukacyjne, prelekcje dla rodziców, uczniów i nauczycieli na tematy związane z wychowaniem, uzależnieniami, pomocą w nauce, rozwiązywaniem problemów wynikających
z wieku dojrzewania, nieprawidłowego rozwoju psychofizycznego oraz promocja zdrowego stylu życia.