Dziś jest: Czwartek, 21-9-2017
Ośrodki sportowe
21-02-2012

Baza sportowo-rekreacyjna

Baza rekreacyjno-sportowa skupiona jest głównie w obrębie miasta Zduńska Wola. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Relaks” dysponuje kompleksem basenów odkrytych, boisk wielozadaniowych, kortów tenisowych oraz stadionem sportowym z boiskami do piłki nożnej, bieżnią i urządzeniami lekkoatletycznymi.

Ponadto na terenie miasta Zduńska Wola funkcjonuje hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6, basen kryty przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz zespół boisk przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym i boisko do piłki nożnej przy stadionie Klubu Sportowego „Olimpia”. Pozostałe obiekty to stadion Ludowego Klubu Sportowego „Victoria” w Szadku oraz boiska przyszkolne.

W ostatnim okresie, dzięki ogólnopolskim programom dofinansowującym przedsięwzięcia zmierzające do zwiększenia liczby obiektów sportowych i pobudzenia aktywności sportowej, na terenie powiatu powstało kilka tego typu inwestycji. Powiat wybudował ogólnodostępne, wielofunkcyjne boisko sportowe przy I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli o wymiarach: 22 m x 44, co umożliwia grę w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, tenis ziemny, siatkówkę i koszykówkę. Boisko pokryte jest nowoczesną modułową nawierzchnią syntetyczną z polipropylenu o dużej trwałości i łatwej w eksploatacji. Boisko oddano do użytku w październiku 2009 r.

Ponadto przy II Liceum Ogólnokształcącym powstało boisko – Orlik 2012.

W zakres budowy weszły:

1) boisko do piłki nożnej o wymiarach 30,0 m x 62,0 m, pow. całkowitej 1860m² (pole gry: 26,0 x 56,0 m), z nawierzchnią typu trawa syntetyczna piłkarska;

2) boisko wielofunkcyjnego o wymiarach 19,1 x 32,1 m, powierzchni 613,11m² (pole do gry: 15,1 x 28,1 m), z nawierzchnią poliuretanową przepuszczającą wodę;

3) budynek zaplecza socjalnego wraz z instalacjami wewnętrznymi wszystkich branż i pełnym wyposażeniem.

Teren boisk i zaplecza jest ogrodzony i oświetlony.

Boiska Orlik 2012 powstały także na terenie stadionu „Olimpii” na osiedlu Karsznice przy ul. Okrzei, przy ul. Zielonej 45a oraz we wsi Czechy.