naglowek.jpg
 
Aktualności
RADA POWIATU ZATWIERDZIŁA PROJEKT BUDŻETU
23-12-2013

Na sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego w dniu 20 grudnia przyjęto plan pracy tego gremium, a także komisji stałych, na 2014 rok. Jednomyślności zabrakło przy podejmowaniu uchwały dotyczącej komisji rewizyjnej: klub PiS wnioskował o włączenie do planu pracy komisji na III kwartał kontroli Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp.zo.o. w zakresie inwestycji związanych z wymogami tzw. standaryzacji, która ma być wprowadzona do końca 2016 roku pod rygorem zamknięcia placówki w razie niespełnienia norm unijnych. 12 radnych opowiedziało się za przyjęciem wniosku, 7 wstrzymało się od głosu.


Sprawy szpitala były podnoszone także w dyskusji nad projektem budżetu; ostatecznie projekt przyjęto 13 głosami przy 5 przeciwnych – 4 radnych PiS i radnej 3P.


W przyszłorocznym budżecie zapisano dochody w wysokości 68 111 484 zł i wydatki na poziomie 73 369 315 zł; deficyt wyniesie zatem 5 257 831 zł. W trakcie omawiania dokumentu skarbnik Anna Królikowska zaznaczyła, że choć zbiór zadań powiatu wymaga dużych nakładów na płace (w oświacie, w opiece społecznej), to plan dotyczący inwestycji jest dość szeroki. Starosta Wojciech Rychlik przybliżał poszczególne przedsięwzięcia: projekt informatyzacji systemu oświatowego, wyznaczenie obszaru wzrostu gospodarczego w rejonie Karsznic, termomodernizacje kilku obiektów – DPS w Przatówku, Oddziału Chirurgii ZSP, Schroniska Młodzieżowego i budynku administracyjno-socjalnego przy ul. Dolnej, Zespołu Szkół w Karsznicach – modernizację boisk i zaplecza na terenie PMOS, opracowanie dokumentacji na rozbudowę i modernizację szpitala, także na rozbudowę Zespołu Szkół Specjalnych, urządzenie nowej siedziby PCPR w budynku PUP oraz szereg projektów drogowych.


Obecni na sesji przedstawiciele samorządu szadkowskiego upomnieli się o przebudowę ul. Widawskiej. Starosta Wojciech Rychlik zapewnił, że odpowiedni wniosek zostanie złożony do NPPDL we wrześniu 2014 r.; powiat sfinansuje prace projektowe i wykup trzech działek, liczy natomiast na udział samorządu szadkowskiego w realizacji projektu, którego koszt szacuje się na 4 mln zł.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg