strzałka do góry
09.12.2018 16:20:14

Bieg dla Kamila

Ponad 300 zawodników wzięło udział w III Świątecznym Biegu Charytatywnym w Zduńskiej Woli. Podczas imprezy odbyła się zbiórka na rehabilitację dla Kamila Haładynika.

(fot. nasze.fm)

Biegacze mieli do pokonali dystans 5km. Start i metę ustawiono na terenie PMOS-u w Zduńskiej Woli. Najszybszy był Arkadiusz Maruszewski z klubu Żeromski Sieradz. Dla Arka to kolejne zwyciestwo w naszym regionie. W tym roku wygrał, m.in. Bieg Ulicami Sieradza i Pomarańczowy Bieg Mikołajów. Drugie miejsce zajął Paweł Kopaczewski, trzeci był Mateusz Szczurkowski.

Wśród pań najlepsza była Sylwia Hałaczkiewicz. Podium uzupełniły Anna ZalewskaOliwia Rachwalak.

Poza biegiem głównym odbył się bieg dzieci i marsz nordic walking. Najszybszy "z kijkami" był Seweryn Paczesny. Za jego plecami uplasowali się Daniel AgaciakMariusz Szadkowski. Wśród kobiet wygrała Agnieszka Krawętek, przed Anną PłatekAliną Kalinowską.

Oprócz sportowej rywalizacji były inne atrakcje, m.in. śpiewy, tańce, wspólna rozgrzewka, loteria fantowa, stoiska z jedzeniem, autobus krwiodawstwa czy mikołaje, minionek i Myszka Miki, które zabawiały publiczność. Ze swoimi czworonogami przyjechali także przedstawiciele Schroniska w Czartkach, którzy zbierali najpotrzebniejsze rzeczy dla swoich pupilów i zachęcali do adopcji psów. Na imprezie pojawiła się również Paulina, dla której odbył się ubiegłoroczny bieg charytatywny. Dzięki kwocie zebranej w tamtych zawodach Paulina otrzymała nowy wózek inwalidzki.

Najważniejszą osobą, dla której odbyła się cała impreza był Kamil Haładyniak. Chłopak porusza się na wózku inwalidzkim. W 2011 roku uległ wypadkowi samochodowemu, w którym doszło do złamania kręgosłupa i porażenia czterokończynowego. Po długiej hospitalizacji i serii operacji wstawiono mu implant na wysokości odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki nowoczesnym technologiom i metodom rehabilitacji, Kamil powoli odzyskuje władzę nad górnymi kończynami. Niestety, koszty terapii przerastają możliwości finansowe rodziny, a wydłużanie przerw między kolejnymi seriami zabiegów powoduje cofanie się z trudem wypracowanych postępów. Kamil żyje nadzieją, że wzmożona rehabilitacja doprowadzi do stałej poprawy zdrowia, rozwinięcia zakresu ruchu na tyle, aby mógł żyć w większym komforcie, bez bólu i choć w pewnym stopniu niezależnie.

Zbiórka dla Kamila odbędzie się także 15 grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zduńskiej Woli. Pieniądze na rehabilitację można także wpłacać na konto Stowarzyszenia BiegamBoLubię Zduńska Wola. Wszystkie środki z dopiskiem dla Kamila zostaną mu przekazane.

Numer konta, na które można przelewać pieniądze dla Kamila: 47 1750 0012 0000 0000 3838 3515

Organizatorem wydarzenia była grupa BiegamBoLubię Zduńska Wola, II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli, Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli oraz Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Wyniki biegu TUTAJ

jr