strzałka do góry
20.10.2017 08:43:35

Sukcesy uczniów "Elektronika"

Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli zdobyli 1 miejsce w województwie łódzkim i 2 w kraju w rankingu "IT-Szkoły 2017". W tegorocznej edycji wzięło udział 700 szkół z terenu całej Polski.

(fot. ZSE Zduńska Wola )

Koordynator projektu Piotr Chojnacki wraz z uczniami Pawłem Kęską, Przemysławem Partyczyńskim, Jakubem Blaźlikiem oraz Danielem Jeziorskim odebrali statuetkę podczas uroczystość, która 6 października odbyła się w siedzibie Naukowej Akademii Sieci Komputerowej w Warszawie.

- Wcześniej w tym rankingu mieliśmy wyróżnienia za piąte miejsce w Polsce, drugie w województwie, a w tym roku udało się zdobyć drugie miejsce w kraju i pierwsze w województwie. Uczniowie rozwiązują testy w ramach wykonywanych przedmiotów, czyli wchodzi tutaj w grę grafika komputerowa, sieci komputerowe, algorytmika, programowanie, tworzenie stron internetowych i właśnie z tych działów uczniowie rozwiązują testy dziedzinowe i na podstawie wyników tych testów tworzony jest ten ogólnopolski ranking - tłumaczy Piotr Chojnacki, nauczyciel informatyki w zduńskowolskim "Elektroniku".

Szkoła może także pochwalić się drugą nagrodą "Lidera województwa łódzkiego" w programie podwyższania poziomu kompetencji uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT. Opiekunami grup uczniowskich biorących udział w projekcie w roku szkolnym 2016/2017 byli: Piotr ChojnackiKama Kaczmarek.

ws
Komentarzy: 13

mk 22.10.2017 21:51:47
wielkie gratulacje!!!Tak trzymać!!!
ZXZ 22.10.2017 20:11:02
Myślę,że oprócz nagrody głównej, to Starostwo i inne instytucje ,w tym Urząd Miasta sypną gotówką. Za takie osiągnięcia dla SZKOŁY, OPIEKUNÓW i dla UCZNIÓW. Uważam , że ta szkoła jest prestiżem w całym województwie łódzkim.. BRAWO, BRAWO..
Kajtek 21.10.2017 22:10:39
Jak dobrze ze sa tam prawdziwi faceci elekltronicy. Juz myslalem ze to szkola teatralna dla dziewczyn a nie stray dobry Elektronik. Chawla Wam.
uuu 20.10.2017 22:44:54
brawo WY
zduńskowolanka 20.10.2017 22:11:17
Gratulacje ! Miło czytać takie informacje.
opp 20.10.2017 22:11:16
Tak trzymać chłopaki! Wielkie gratulacje. Czym prędzej uciekajcie z tego grajdoła. Tutaj nie da się zarobić i godnie żyć.
Kibice 20.10.2017 20:54:47
Taka mała próśba. Panowie w chwili wolnej wpadnijcie na halę sportową w sp 6. i może naprawcie te zegar. To. dla Was pikuś. Podczas ostatniego meczu ligowego Gatty z Piastem Gliwice "zawiódł" w końcówce meczu a czas sędziowie mierzyli stoperem. Informacja poszła w Polskę - PLAMA i WSTYD. Bo to już nie pierwsza taka sytuacja. W mieście w którym kształci się elektroników.
Były uczeń 20.10.2017 18:17:24
Brawo Elektronik
nnb 20.10.2017 12:07:44
brawo gratki dla uczniów tak trzymać
ja43 20.10.2017 11:30:31
ta szkoła zawsze miała wielka renomę
stach 20.10.2017 11:02:25
Tylko po co te komputery, Internety, po co to komu? Zduńskiej Woli chyba nie bo tu przecież rządzi pislam, a oni są wrogiem wszystkiego co nowe. W Polsce ma być tak jak było kiedyś. Prezes chodził do 8 klasowej szkoły i takie szkoły już wprowadzono, a skoro ten osobnik może decydować o losach 40 milionowego narodu nie potrafiąc obsługiwać komputera, może fantastycznie spędzać życie nie mając prawa jazdy, nie znając do tego języków obcych, ni umiejąc samodzielnie wyjechać na wakacje czy kilkudniowy wypoczynek, na dodatek nie potrafiąc nawet otworzyć drzwi do sklepu osiedlowego, to po co młodym te Internety? Co to w ogóle jest ten Internet? Do czego on jest im tak naprawdę potrzebny? Myślicie może, że się zgrywam albo drwię bezczelnie z prezesa? Nic podobnego, taka jest nasza rzeczywistość, to są fakty! Jeśli ktoś nie wierzy nich się zapozna z ostatnimi informacjami przekazanymi przez Liroya o tym kto i jak z ramienia PiS decyduje w Sejmie o przyszłości i rozwoju Polski.
nn 20.10.2017 09:44:13
gratulacje dla uczniów , ale i nauczycieli , dyrekcji, i wszystkim pozostałym którzy się na co dzień przyczyniają do rozwoju tej szkoły , która naprawdę jest perełką tego miasta i powiatu. Dla takich sukcesów warto sypnąć groszem , żeby utrzymać niezmienny poziom na dalsze lata.
alex 20.10.2017 09:04:15
Wspaniały sukces - tak trzymać chłopaki! Wielkie gratulacje.

region

Dzisiaj do adopcji poleca się trzech kawalerów. Kapsel, Miodek i Misiek to urocze psy, którym brakuje tylko jednego - własnej rodziny. Może znajdą ją u Was? Więcej o nich w programie Na Cztery Łapy na naszej antenie o 14:15.

region

Warta Sieradz znów bardzo wysoko przegrała z Unią Skierniewice. Tym razem w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski uległa temu rywalowi aż 0:6. Na tym samym etapie grała Złoczewia Złoczew, która przegrała z Termami Poddębice 0:2. Oba spotkania odbyły się na boiskach naszego regionu.

Wiktor KowalczykAntoni Stefański, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli zwyciężyli w kategorii Młody Mechanik Motocyklowy w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Finały potyczek przeprowadzono podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Teraz gra:

Nasze Radio 104,7 FM

Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie

Kontakt do studia

kontakt@nasze.fm

Co, gdzie, kiedy

XXXIX Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Piłce Siatkowej - 2. dzień
Hala Sportowa w Warcie

Koncert bluesowy "Kapołka/Lipina Duo"
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu
Jazzowa jazda po Łódzkiem