Niebieski piknik w Zduńskiej Woli [ZDJĘCIA]

Włodzimierz Rychliński
Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli” przebiegł Niebieski Piknik na terenie przy ul. Dolnej 41.

Zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji. Czekały symulatory dachowania i zderzeniowe. Za pomocą alkogogli i narkogogli można było również sprawdzić jak na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkohol i środki odurzające.

Chętni uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w miasteczku ruchu drogowego oraz w konkursach i zabawach. Żołnierze z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz 1 Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej prezentowali sprzęt i wyposażenie lotników oraz opowiadali o swojej pracy. Organizatorzy przygotowali pokazy z użyciem policyjnych psów.

od 12 lat

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego