strzałka do góry
31.03.2015 07:56:22 (Aktualizacja: 31.03.2015 07:56:22)

Ozdoby wielkanocne nagrodzone

Wczoraj podsumowano konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na wykonanie ozdób wielkanocnych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

(fot. nasze.fm)

Uczestnicy mogli brać udział w czterech kategoriach tematycznych (dowolnie wybranej lub we wszystkich jednocześnie). Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedną pracę w danej kategorii.

KATEGORIA I
Wykonanie tradycyjnego ozdobnego jaja wielkanocnego - kraszanki, pisanki, wylepianki. Technika plastyczna dowolna. Tematyka wzorów winna nawiązywać do polskiej tradycji wielkanocnej.
KATEGORIA II
Wykonanie ozdobnej palmy wielkanocnej opartej na tradycyjnych surowcach: rokicie, żarnowcu, innych roślinach zielonych lub suchych, bibułce.
KATEGORIA III
Ozdoby stołu wielkanocnego - baranki, zajączki, kurczaczki, wianki itp. Materiał i technika wykonania dowolna. Tematyka i wyraz artystyczny winny nawiązywać do polskiej tradycji wielkanocnej.
KATEGORIA IV
Wykonanie kartki świątecznej. Technika dowolna.

Jury w składzie: Krystyna Gołębowska - plastyk, artystka malarka, członek Klubu Pracy Twórczej przy WDK w Sieradzu, Ewa Kubalańca - nauczyciel tkaniny artystycznej i projektów ubioru w Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli i Jolanta Bryl - plastyk dokonało przeglądu 209 prac ze szkół i placówek z całego powiatu zduńskowolskiego.

KATEGORIA I - PISANKA WIELKANOCNA
I miejsce
Kazek Michał - lat 9, Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach,
Grzanek Krzysztof - lat 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli,
Pol Nikola - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zduńskiej Woli,

Łuczak Kamil - lat 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli,

KATEGORIA II - PALMA WIELKANOCNA
Przybysz Patrycja - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zduńskiej Woli,
Zawlik Igor - lat 13, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli,
Raszewska Oliwia - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli,

Taczała Wiktoria - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli,

KATEGORIA III - OZDOBY WIELKANOCNE
Kaczmarek Dominika - lat 13, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli,
Zawlik Igor - lat 13, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zduńskiej Woli,
Domagała Natalia - lat 12, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach,

Wyróżnienie:
Krajewska Katarzyna - lat 13, Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach,

KATEGORIA IV - KARTA WIELKANOCNA
Dobroń Daria - lat 13, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli
Pośpiech Zuzanna - lat 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli,
III miejsce
Kowalczyk Zofia - lat 8, Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach,

Grzanek Krzysztof - lat 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli,

Wystawę pokonkursową można jeszcze oglądać do 17 kwietnia 2015.

mka
Komentarzy: 0

Materiał wyborczy

Solidarnie i wytrwale zmieniamy Sieradz

Wczoraj, 17:52:14
region

9 ostatnich lat w Sieradzu to dynamiczny rozwój, spadek bezrobocia o 10%, dziesiątki milionów pozyskanych środków i systematyczne zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności - Te zmiany sprawiają, że Sieradz w ogólnopolskich rankingach z każdym rokiem plasowany jest coraz wyżej. Z czystym sumieniem, pokaźną listą zrealizowanych działań oraz ambitnym planem projektowym i finansowym, poddaję się kolejny raz ocenie wyborców - mówi Paweł Osiewała, kandydujący na stanowisko prezydenta miasta Sieradza.

Sieradz

Cztery jednostki straży pożarnej gasiły dziś, 18 marca, pożar, który wybuchł na składzie materiałów budowlanym przy ul. Podmiejskiej w Sieradzu. Palące się tam materiały spowodowały spore zadymienie.

Sieradz

Takie wydarzenie odbyło się w sobotę w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. "O związkach i zdrowiu w wiekach dawnych" opowiadali członkowie Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej oraz Marta Dardzińska z Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Słuchacze mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu kobiet w XVI i XVII wieku.

Nasze Radio 104,7 FM

Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie

Kontakt do studia

kontakt@nasze.fm