Bezpieczni, świadomi, zdrowi

jj
,,Bezpieczni, świadomi, zdrowi" - to międzypowiatowy konkurs dla uczniów III klas gimnazjów z kilku powiatów , jaki organizują ZSRCKU Wojsławice i UNS Łódź.

Konkurs ,,Bezpieczni, świadomi, zdrowi" ma na celu popularyzację wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Chodzi o to, by młodzi ludzie byli bardziej świadomi swojej roli w społeczeństwie oraz poszerzyli wiedzę na temat instytucji i organizacji broniących praw człowieka, zdrowia, a nawet ekologii. Uczestnicy będą musieli wykazać się więc wiedzą m.in. na temat praw człowieka, międzynarodowych organizacji, jakie stoją na straży bezpieczeństwa na świecie, zagrożeń typu ubóstwo czy terroryzm i największych konfliktów zbrojnych współczesnego świata. Pytania, na jakie będą odpowiadali dotyczyć mają także katastrof typu powodzie, pożary czy huragany i sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, systemu ratownictwa w Polsce i zasad udzielania pierwszej pomocy, a także , praw konsumenckich, bezpiecznych usług bankowych . Wśród pytań pojawić mogą się także dotyczące zdrowia, nałogów oraz chorób współczesnego świata, a nawet sposobów radzenia sobie ze stresem.
Do udziału w konkursie zaproszeni są uczniowie III klas gimnazjów m.in. z powiatów zduńskowolskiego, sieradzkiego, łaskiego i poddębickiego.

Konkurs ,,Bezpieczni, świadomi, zdrowi" zorganizowany zostanie w dwóch etapach. Najpierw, 24 lutego uczestnicy pisać będą test kwalifikacyjny we własnych gimnazjach. Najlepsi z nich zostaną zaproszeni do finału, jaki zaplanowany jest na 17 marca w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.
Organizatorami konkursu są ZSRCKU w Wojsławicach oraz Konsorcjum Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi, a współorganizatorami zduńskowolskie starostwo, komendy policji w Zduńskiej Woli, Łasku, Sieradzu, Poddębicach i Pabianicach, a także straż pożarna w Zduńskiej Woli i Rzecznik Praw Konsumenta. Konkursowi patronuje redakcja ,,Dziennika łódzkiego".

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot