Eliminacje do wojewódzkiego turnieju w tenisa stołowego
02-03-2012

2 marca 2012r Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował dla swoich podopiecznych z Łasku, Zduńskiej Woli i Poddębic rozgrywki tenisa stołowego. Zawody miały na celu przygotowanie i wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować nasz hufiec w turnieju wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim. Długoletnia współpraca Hufca Pracy z Zakładem Usług Przemysłowych „Sagma” zaowocowała m.in. tym, iż kolejny raz została nam udostępniona przez właściciela świetlica, na której odbyły się rozgrywki. Na turnieju obecne były również lokalne media, oraz studentka pedagogiki, która korzystając z odbywanych praktyk w zakładzie Pana Grzegorza Sapiejki mogła dowiedzieć się jaką rolę w wypełnianiu czasu wolnego młodzieży pełni Hufiec Pracy. Pani Magda zadawała pytania wychowawcy HP, obserwowała na bieżąco przebieg turnieju.

Impreza ta, to przede wszystkim integracja naszej młodzieży, ale również propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez sport, a także zwiększenie aktywności fizycznej wśród uczestników jako alternatywa siedzącego trybu życia.

Mecze rozgrywane były w miłej atmosferze i dobrej zabawie zgodnie z zasadami fair play. Sędziującym rozgrywki był wychowawca Hufca Pracy Andrzej Nowak.

Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem rozgrywek okazał się Dawid Janicki, zaś wśród dziewcząt - Marta Kowalska.

Po turnieju nastąpiło uroczyste zakończenie oraz słodki poczęstunek, podczas którego ogłoszono wyniki  i wręczono wszystkim uczestnikom nagrody.