Karta ratownicza w pojeździe: Zaopatrz się! - apelują strażacy

jj
Karta ratownicza w pojeździe przyspiesza czas akcji ratowniczej i może uratować życie . - Zaopatrz się! - apelują strażacy.

Zduńskowolscy strażacy włączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Karta ratownicza w pojeździe". Akcja polega na tym, by przekonać kierowców, że warto zaopatrzyć każdy samochód w taką kartę. Karta ratownicza to specjalna naklejka, jaką nakleja się w dolnym, lewym rogu przedniej szyb auta. Po co warto to zrobić? Z szacunków wynika, że dzięki niej można skrócić czas ratunku uwięzionej w pojeździe osoby nawet do 30 proc., nawet o 6 do 9 minut
- Karta to zbiór usystematyzowanych informacji przede wszystkim dla służb ratowniczych, gdzie znajdują się systemy bezpieczeństwa w samochodach biorących udział w zdarzeniach drogowych. Karta zawiera lokalizację poduszek powietrznych, kurtyn zabezpieczających, pasów bezpieczeństwa - wyjaśnia kpt. Grzegorz Styczyński, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zduńskowolskiej straży pożarnej.
Więcej szczegółów i informacje, jak można zdobyć kartę można znaleźć na stronie www.kartyratownicze.pl.

Droga księżycowa w Gdyni, czyli Marszewska Góra