Kolejna grupa uczniów z Karsznic wyjedzie na zagraniczne praktyki
17-01-2014

W ramach unijnego programu „Staż zagraniczny – elementem rozwoju kariery” uczniowie Zespołu Szkół w Karsznicach wyjadą już w tym tygodniu na zagraniczne praktyki do Plymouth i Portsmouth w Anglii.

Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. J. Sylli i K. Kałużewskiego w Karsznicach przez miesiąc czasu będą szlifować swoje umiejętności w hotelach i restauracjach w Wielkiej Brytanii.

Młodzi ludzie są przekonani, że dzięki takim wyjazdom mogą podszkolić język, swoje umiejętności zawodowe ale nie ukrywają, że czeka ich dobra zabawa.

„... Port Multimodalny to szansa rozwojowa dla Karsznic ale by to wszystko osiągnąć są potrzebni ludzie, młodzi dobrze wykształceni dobrze przygotowani do współczesnego rynku pracy...” – Wojciech Rychlik Starosta Zduńskowolski.

Podczas wczorajszego spotkania uczniowie otrzymali certyfikaty przygotowania pedagogiczno–kulturowo–językowego a także 1500 złotych „kieszonkowego” od Starosty Zduńskowolskiego.