Podsumowanie prac termomodernizacyjnych w ZSE i ZSZ nr 1
13-12-2013

Od sierpnia 2008 r. Powiat Zduńskowolski realizował projekt pn. „Termomodernizacja budynków szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe w Zduńskiej Woli”, na który pozyskano dofinansowanie z RPO Województwa Łódzkiego (niemal 3,5 mln zł) i z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (blisko 600 tys. zł) – koszt całości wyniósł nieco ponad 5 mln zł. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych, dachów i stropodachów oraz modernizację instalacji c.o. Osiągnięto kilka ważnych celów: eksploatacja budynków jest bardziej oszczędna i przyjazna środowisku, poprawiły się warunki kształcenia, a także wygląd budynków.

Na uroczystym podsumowaniu projektu w dniu 12 grudnia 2013 r., które odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, starosta Wojciech Rychlik podziękował samorządowi województwa łódzkiego za skierowanie środków na projekty z listy rezerwowej; zaznaczył również, że wiosną przyszłego roku wszystkie szkoły prowadzone przez powiat będą już po termomodernizacji. Obecny na uroczystości marszałek Witold Stępień mówił o budowaniu technicznego potencjału regionu i pogratulował gospodarzom dobrego poziomu szkolnictwa zawodowego. Dyrektor Szkoły Małgorzata Cieślak stwierdziła: „Możemy się teraz brać za inwestycje wewnątrz”; zapewniła, że placówka przygotowuje dobre kadry dla lokalnego rynku pracy.

Na koniec części oficjalnej młodzież z „Mechanika” przedstawiła krótki program artystyczny, nawiązujący do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.