naglowek.jpg
 
Aktualności
Kilka słów o krokach ku rozowjowi inwestycyjnemu
15-11-2013

Tematem dzisiejszej konferencji były konsultacje społeczne w ramach zadania: wyznaczenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Zadanie to jest realizowane na obszarze samorządów takich jak: powiat zduńskowolski, powiat łaski, miasto Zduńska Wola, gmina Zduńska Wola i gmino Sędziejowice. Z uwagi na charakter zadania czas realizacji jest bardzo napięty. Pierwszym etapem tego zadania jest opracowanie planu rozwoju i koncepcji zagospodarowania MOF Zduńska Wola Karsznice. Jest to najbardziej trudny, wbrew pozorom, moment dla tego projektu, stąd też powiat zduńskowolski z góry przewidział konsultacje społeczne. Jak mówi starosta Wojciech Rychlik: „Chcemy dotrzeć zarówno do mieszkańców powiatu zduńskowolskiego, jaki i powiatu łaskiego – szczególnie tutaj na obszarze mieszkańców miasta Zduńska Wola, gminy Zduńska Wola, gminy Sędziejowice – ponieważ tak naprawdę będzie to dotyczyło ich osobiście w przyszłości”. Jako realizator tego projektu zdajemy sobie sprawę, że rozwój gospodarczy jest najbardziej istotnym elementem funkcjonowania społeczności lokalnej, ponieważ to on generuje miejsca pracy, stwarza podstawy bytności mieszkańców, daje perspektywy na przyszłość. Na tle dzisiejszej recesji gospodarczej w Polsce i na świecie, musimy podejmować jako samorządy wyzwania by wspierać rozwój przedsiębiorczości, choć generalnie zakłada się ten rozdział, jak gdyby biznesu, należy od państwa lub samorządu, to jednak w pewnych obszarach musi następować współdziałanie. Zapowiedziane konsultacje społeczne ruszają w poniedziałek 18 listopada i będą odbywać się zgodnie z plakatem zamieszczonym pod treścią aktualności. Konsultacje będą się odbywać w różnych porach dnia, w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, tak aby każdy chętny mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego czy łaskiego mógł uczestniczyć w nich, w dowolnym dla siebie dniu. Następnie odbędą się warsztaty (umożliwiające czynny udział społeczności lokalnych już na etapie opracowywania koncepcji zagospodarowania), które pomogą znaleźć wspólny kierunek działań, dla tego co my jako samorząd oczekujemy, ale i dla tego co oczekują mieszkańcy. Warsztaty odbędą się w styczniu 2014 roku, podczas których na mapach projektowych przedstawiane będą rożne koncepcje rozwoju i konkretne inwestycje, które będą mogły zostać zrealizowane w ramach projektu w nowym okresie programowania 2014-2020.


Starosta Zduńskowolski podkreślał, że bardzo ważne jest to, aby plany jakie powstają w ramach wyznaczenia MOF były w przyszłości czynnikiem wzrostu gospodarczego. Stąd też samorządy podchodzą nie tylko do wyznaczenia pewnych planów, ale również do zaprogramowania działań. Jedną z ważniejszych korzyści jakie może przynieść MOF, jest pobudzenie terenów inwestycyjnych wokół magistrali kolejowej Śląsk – Porty i węzła Zduńska Wola Karsznice. Powiat Zduńskowolski czynnie przygotowuje się do zadania związanego z rozwojem terenów inwestycyjnych, próbując poznać strefy gospodarcze u innych, m.in. podpatrując Radomsko – ich strefę gospodarczą jak i również Prasnysz, którego strefa gospodarcza wśród powiatów jest pewnym ewenementem.

W ramach tych działań została stworzona oferta inwestycyjna dla potencjalnych inwestorów, przegotowana nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim, niemieckim i w najbliższym czasie w języku rosyjskim. Jest ona również udostępniania w wersji elektronicznej, na specjalnie do tego przygotowanych pendrivach.

W ostatnim czasie staramy się uczestniczyć w spotkaniach inwestorskich. Np. w dniu 9 listopada odwiedziła nas delegacja z Chin, która oglądała tereny inwestycyjne, była również na terenie zakładu PKP Cargo, gdzie prezes Pan Kozłowski pokazał możliwości inwestycyjne współdziałania na tym obszarze. Nawiązaliśmy silną współprace z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego w Łodzi, jak i również z departamentem przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W ramach tej współpracy staramy się z ofertą docierać do bardzo szerokiego grona odbiorców. W ofercie można znaleźć tereny inwestycyjne z terenu całego powiatu zduńskowolskiego, zarówno w mieście jak i w gminach. Na specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej można zgłaszać tereny inwestycyjne wypełniając specjalny formularz i odsyłając na podany w poniższym linku adres e-mailowy:

http://www.powiatzdunskowolski.pl/strona-234-zgloszenie_do_bazy_ofert_inwestycyjnych.html .

 

ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH DO ZGŁASZANIA OFERT.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg