Wiatr historii powiał na ulicy Karsznickiej
04-11-2013

Dzisiejsze oficjalne otwarcie ul. Karsznickiej po dwuletniej przebudowie odbyło się przy bardzo wietrznej pogodzie, co dało asumpt do przywoływania frazy o „wietrze historii”, który niesie zmiany w tej części regionu łódzkiego. Zrealizowane już zadanie wpisuje się w projekt poprawy dostępności komunikacyjnej w sąsiedztwie magistrali kolejowej i węzła „Zduńska Wola Karsznice” na budowanej drodze ekspresowej S8.

Obecny na uroczystości marszałek Witold Stępień stwierdził, że rozwój infrastruktury drogowo-kolejowej pozwoli na odwrócenie regresu gospodarczego, który dotknął Łódzkie wraz z upadkiem przemysłu włókienniczego w okresie transformacji ustrojowej. Starosta Wojciech Rychlik podkreślił ważność inwestycji, która była długo oczekiwana przez mieszkańców osiedla „Karsznice”, a poza tym ma także duże znaczenie gospodarcze, gdyż ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych miasta Zduńska Wola. Wartość całego projektu to blisko 4,5 mln zł, 75% kosztów kwalifikowanych pokryło dofinansowanie z UE (niemal 3,3 mln zł). Łącznie przebudowa objęła ponad 4 km drogi powiatowej – ułożono nowe warstwy konstrukcyjne, wykonano ciągi piesze i rowerowe z kostki betonowej, a także oznakowanie pionowe i poziome, uporządkowano zieleń niską i wysoką.

Poświęcenia drogi dokonał proboszcz parafii NSPJ w Zduńskiej Woli Karsznicach, ks. Stanisław Dwornik, który ujmując drogę metafizycznie, powiedział, że jest ona czymś, co zbliża ludzi do siebie.