XXXI sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego
25-10-2013

Radni powiatowi, obradujący w dniu 25 października, podjęli uchwały o przyznaniu Medalu „Zasłużony dl Powiatu Zduńskowolskiego” 5 osobom: nieżyjącej już Wandzie Kochelskiej – znanej z zaangażowania w tworzenie ruchu abstynenckiego na naszym terenie, Janowi Bizoniowi – dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej, pełniącemu tę funkcję od 40 lat, Eugeniuszowi Kalecie – utytułowanemu zawodnikowi, uprawiającemu strzelectwo sportowe, instruktorowi i wychowawcy, niestrudzonemu orędownikowi rewitalizacji strzelnicy kulowej w Zduńskiej Woli, Janowi Brzozowskiemu – członkowi organizacji antykomunistycznych w pierwszych latach PRL, działaczowi NSZZ „Solidarność”, Grzegorzowi Sapiejce – zaangażowanemu w działalność klubów abstynenckich. Medale zostaną wręczone na uroczystej sesji w dniu 8 listopada.

Przyjęto informację o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu zduńskowolskiego za rok szkolny 2012/2013. Klub PPP „Razem” zaproponował utworzenie w 2014 r. budżetu obywatelskiego. Odnosząc się do tej inicjatywy, starosta Wojciech Rychlik stwierdził, że ze względu na konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych, budżet obywatelski mógłby być utworzony najwcześniej w roku 2015.

W trakcie sesji wręczono listy gratulacyjne. Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej Renata Kosińska-Graf odebrała gratulacje z okazji przyznania szkole Certyfikatu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Laureaci regionalnego Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie, reprezentujący I LO Karol Tutek i Szymon Stępnik, otrzymali listy i nagrody książkowe; podziękowano również ich opiekunce – pani Magdalenie Wolfram. W tym uroczystym momencie uczestniczyła posłanka Agnieszka Hanajczyk – inicjatorka konkursu podkreśliła, że zduńskowolska młodzież co roku zdobywa wysokie lokaty.