Zakończenie modernizacji nowej siedziby PUP
17-10-2013

Powiatowy Urząd Pracy przeprowadził się do budynku przy ul. Getta Żydowskiego wiosną tego roku. Obiekt został zmodernizowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz: wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wyremontowano pomieszczenia, wprowadzono udogodnienia dla interesantów (infokioski, tablice multimedialne), zapewniono dostęp dla osób niepełnosprawnych. Modernizację, której koszt wyniósł blisko 960 tysięcy złotych, sfinansowano dzięki środkom z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz dzięki włączeniu zadania do „Programu zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Zduńskowolskiego”, dotowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W trakcie konferencji podsumowującej modernizację, która odbyła się 17 października, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi Jerzy Kaczmarek gratulował władzom samorządowym odważnych decyzji – powiat wyłożył na sfinansowanie prac dostosowawczych blisko 450 tys. zł, poza tym pozyskał środki zewnętrzne. Prezydent Piotr Niedźwiecki przyłączył się do powinszowań mówiąc, że inwestycje powiatowe poprawiają wizerunek Zduńskiej Woli. Starosta Wojciech Rychlik wyraził nadzieję, że w niedługim czasie uda się także zbudować przed urzędem pracy nowy parking. Wyrażano uznanie dla załogi PUP z dyrektorem Witoldem Woźniakowskim na czele, która włożyła wiele wysiłku w przeprowadzkę w trakcie normalnego urzędowania.

Obecnie budynek nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim zapewnia dobre warunki funkcjonowania instytucji, która zajmuje się tak ważną dziedziną, jak rynek pracy.