naglowek.jpg
 
Aktualności
Dni Ubezpieczonego w Twoim ZUSie
02-10-2013

Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki, wykłady oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w całej Polsce w dniach 7-11 października. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich?to najlepsza dla Ciebie okazja, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy naDni Ubezpieczonego” – warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych.


Ideą «Dni Ubezpieczonego» jest uzmysłowienie ubezpieczonym, jak ważne ubezpieczenia społeczne na co dzień. W związku z tym, do wyłącznej dyspozycji odwiedzających będą eksperci od poszczególnych dziedzin ubezpieczeń. Poradę specjalistów uzyskają więc pracownicy, zleceniobiorcy, nianie, pracujący za granicą, prowadzący firmy za granicą, jak również osoby delegowane do któregoś z krajów UE. O swoich nowych uprawnieniach więcej dowiedzą się również osoby przebywające na urlopie wychowawczym – mówi Ewa Kosowska, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek w Centrali ZUS.

W ramach „Dni Ubezpieczonego” II Oddział ZUS w Łodzi zaprasza na dyżury ekspertów i specjalne wykłady „ABC Ubezpieczonego” połączone z prezentacją Platformy Usług Elektronicznych i Zintegrowanego Informatora Pacjenta:

 

1. Dyżury ekspertów:

  1. codziennie dyżury ekspertów ZUS na Salach Obsługi Klientów we wszystkich jednostkach w godzinach pracy 8.00- 15.00; 
  2. 7 października w siedzibie oddziału w Zduńskiej Woli i inspektoratach w Sieradzu, Wieluniu, Pabianicach oraz w Łodzi przy ul. Łęczyckiej 70 b - dyżurować będą eksperci z Powiatowych Urzędów Pracy, a 8 października eksperci z Urzędów Skarbowych, dyżury ekspertów w godzinach 10.00 – 14.00;  
  3. 7 października w siedzibie oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego 24 w godzinach 10.00-14.00 dyżurować będzie przedstawiciel Agencji Pracy Tymczasowej „Sodalis” ze Zduńskiej Woli;  
  4. 8 października na Salach Obsługi Klientów w siedzibie oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego 24 i w inspektoracie w Łodzi przy ul. Łęczyckiej 70 b w godzinach 8.00 – 15.00 zorganizowane zostanie stanowisko NFZ, będzie można założyć sobie konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Zintegrowany Informator Pacjenta jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia;  
  5. 8 października w Biurze Terenowym w Pajęcznie przy ul. Wiśniowej 10 w godzinach 10.00-12.00 dyżurować będą eksperci z Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

2. Wykłady:

- do Inspektoratu w Sieradzu przy ul. Piłsudskiego 8 - „ABC ubezpieczonego” połączony z prezentacją Platformy Usług Elektronicznych - 7 października;

- do siedziby oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego 7/11 na wspólny wykład ZUS z NFZ „ABC ubezpieczonego” połączony z prezentacją Platformy Usług Elektronicznych oraz Zintegrowanego Informatora Pacjenta - 8 października;

- do Inspektoratu w Łodzi przy ul. Łęczyckiej 70 b na wspólny wykład ZUS z NFZ „ABC ubezpieczonego” połączony z prezentacją Platformy Usług Elektronicznych oraz Zintegrowanego Informatora Pacjenta - 9 października. Początek wykładów godzina 11.00. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Wszelkich informacji w sprawie wykładów można uzyskać pod numerem telefonu 43 823 32 63 bądź rzecz.lodz2@zus.pl.

 

Podczas „Dni Ubezpieczonego” będzie można dowiedzieć się więcej o ułatwieniach w kontakcie ZUS-em, jakie niesie ze sobą nowa Platforma Usług Elektronicznych pue.zus.pl. To dobry moment na założenie i jednoczesne uwierzytelnienie swojego profilu na PUE.

 

Na wszystkie te tematy kompletne informacje można będzie znaleźć także w specjalnych ulotkach przygotowanych z myślą o odwiedzających Dni Ubezpieczonego.

 

Codziennie od godz. 10.00 do 13.00, pod nr telefonu 22 667 13 13 eksperci Centrali ZUS w Warszawie będą udzielać porad i informacji osobom ubezpieczonym.

 

Tematyka dyżurów:

  • 7 października  2013 r. – Pracujesz na etat, umowę-zlecenie? Dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki.
  • 8 października 2013 r. – Jesteś nianią? Jesteś osobą sprawującą osobistą opiekę nad dzieckiem? Planujesz urlop wychowawczy? Pobierasz zasiłek macierzyński? Poznaj zasady ubezpieczeń. 
  • 9 października 2013 r. – Pracujesz za granicą? Dowiedz się, w jaki sposób podlegasz ubezpieczeniom społecznym. 
  • 10 października 2013 r. – Twoje konto i subkonto w ZUS. Dowiedz się, dlaczego warto mieć wgląd w konto ubezpieczonego w ZUS. 
  • 11 października 2013 r. –  Pracujesz na etat, ale chcesz równocześnie prowadzić biznes? Sprawdź, co musisz wiedzieć o składkach.

… oraz każdego dnia: jak zalogować się i jak korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS – pue.zus.pl.

 

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania placówek ZUS w Dniach Ubezpieczonego, jak również w każdym innym dniu roku. Warto wiedzieć więcej.


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg