XXX sesja RPZ
27-09-2013

Posiedzenie Rady Powiatu Zduńskowolskiego w dniu 27 września rozpoczęło się wcześniej niż zwykle ze względu na uroczystości związane z odsłonięciem pomnika „Żołnierzy Wyklętych” Zrzeszenia Obwodu WiN Zduńska Wola. Główne uchwały dotyczyły ustanowienia partnerstw z trzema gminami z terenu powiatu w sprawie projektów drogowych:

Rozbudowa drogi gminnej o długości 224,50 m w miejscowości Michałów – gmina Zduńska Wola” – powiat przekaże gminie blisko 60 tys. zł;

Rozbudowa drogi gminnej Nr 119008E Marżynek–Młodawin Górny–Wygiełzów – gmina Zapolice” – powiat przekaże gminie 50 tys. zł;

Przebudowa drogi powiatowej nr 4914E we wsi Annopole Nowe” – powiat otrzyma od gminy Zduńska Wola blisko 160 tys. zł;

Przebudowa ulicy Sieradzkiej i Placu Wolności w Zduńskiej Woli, wraz z przebudową istniejących sygnalizacji świetlnych na ul. Łaskiej oraz ich połączeniem na skrzyżowaniach ulic: Łaskiej – Dąbrowskiego – al. Kościuszki i Łaskiej – Placu Wolności – Kościelnej” – miasto Zduńska Wola przekaże powiatowi 600 tys. zł.

Wszystkie wymienione projekty będą zgłoszone do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Przyjęto dotację z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wys. 310.340 zł na rozbudowę boisk sportowych i zaplecza sportowo-socjalnego PMOS – wniosek powiatu w tej sprawie został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Uroczystym momentem sesji było wręczenie listu gratulacyjnego i upominków uczniowi ZS RCKU – Adam Klucha uratował w czerwcu dwójkę tonących dzieci.