ZMIANY W ZAKRESIE LICENCJI !!!
24-09-2013

Wydział Komunikacji i Transportu informuje, że licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy, wydana przed 15.08.2013 r. uprawnia do wykonywania przewozów w krajowym transporcie drogowym, zgodnie z rodzajem przewozów w niej określonym, do czasu upływu terminu jej ważności.

Od 15 sierpnia 2013 r. licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy zostaną zastąpione ZEZWOLENIAMI na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego osób/rzeczy.

Natomiast podjęcie i wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy wymagać będzie uzyskania odrębnej licencji.

Wprowadzono licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym oraz pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób.

W przypadku gdy przedsiębiorca złożył wniosek o wydanie wtórnika licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy albo wniosek o zmianę danych określonych w tej licencji właściwy organ wydaje licencję zgodną ze wzorem określonym w dotychczasowych przepisach.

W przypadku gdy przedsiębiorca złożył wniosek o wydanie dodatkowego wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy, właściwy organ po sprawdzeniu spełnienia przez przedsiębiorcę wymogu zdolności finansowej wydaje wypis z licencji zgodny ze wzorem określonym w dotychczasowych przepisach.