Konferencja inaugurująca projekt
05-09-2013

Podpisanie umowy na realizację partnerskiego projektu pn. „Wyznaczenie miejskiego obszaru funkcjonalnego o charakterze transportowo-przemysłowym na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego wokół węzła drogi ekspresowej S8 Zduńska Wola Karsznice oraz magistrali kolejowej Śląsk-Porty” otwiera szerokie prspektywy. Zagospodarowanie obszaru funkcjonalnego jest priorytetem dla lokalnych samorządów, ma jednak duże znaczenie także dla rozwoju regionu. O szansach z tym związanych będą dyskutować uczestnicy konferencji, która odbędzie się 12 września w Karsznicach. Referaty wygłoszą m.in. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Andrzej Massel i prof. Remigiusz Kozłowski z Katedry Logistyki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Swój udział w konferencji zapowiedzieli wicemarszałek Sejmu RP Cezary Grabarczyk i marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Na spotkaniu będą obecni przedstawiciele samorządów biorących udział w realizacji projektu, a także przedstawiciele prywatnych przedsiębiorców oraz instytucji biznesowych.