Oddział Dziecięcy zduńskowolskiego szpitala - II etap termomodernizacji
28-08-2013

28 sierpnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego podpisano umowę pomiędzy Powiatem Zduńskowolskim a Firmą Handlowo-Usługową MONTER Zbigniew Cybulski z Sieradza, która wygrała przetarg na wykonanie robót w ramach II etapu termomodernizacji budynku pediatrii.

I etap, obejmujący ocieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, zakończono w listopadzie 2011 r.; koszty wyniosły nieco ponad 434 tys. zł, w tym dofinansowanie z NFOŚiGW: 157.326 zł.

Od najbliższego poniedziałku ruszą prace przy ociepleniu stropodachu oraz dachów budynku Oddziału Dziecięcego; przewidziana jest także modernizacja oświetlenia i wymiana grzejników. Koszt II etapu to nieco ponad 307 tys. zł – zadanie jest finansowane z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego, z udziałem środków z NFOŚiGW w wys. ok. 270 tys. zł.

Obecna przy podpisaniu umowy dyrektor szpitala Barbara Kałużewska podziękowała przedstawicielom władz powiatu za troskę o zduńskowolską lecznicę. Starosta Wojciech Rychlik przypomniał, że na ostatniej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę o wydzieleniu kwoty 250 tys. zł (w limicie wydatków na 2014 rok) na opracowanie dokumentów studyjnych, które umożliwią aplikowanie o środki unijne na rozbudowę Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. już w nowej perspektywie finansowej.

Termomodernizacja Oddziału Dziecięcego ma się zakończyć 18 listopada.