Przedostatnia niedziela
19-08-2013

Tradycyjnie w przedostatnią niedzielę sierpnia w Zduńskiej Woli odbywała się Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa – w tym roku po raz czternasty. Flagowa impreza powiatu zduńskowolskiego na stałe już zagościła na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Dolnej, gdzie są znakomite warunki do organizowania tego rodzaju wydarzeń: rozległa przestrzeń, odpowiednia infrastruktura i możliwość korzystania z obiektów ośrodka, które są sukcesywnie modernizowane – „scena letnia”, powstała po rozbudowie dawnego tarasu, „obsłużyła” większość punktów programu, począwszy od oficjalnego otwarcia, a skończywszy na wieczornym koncercie w trakcie zabawy pod gwiazdami. Wydaje się, że publiczność, która co roku chętnie odwiedza stoiska wystawiennicze, polubiła już zielone tereny przy ul. Dolnej: 18 sierpnia był bardzo słonecznym dniem, co dodatkowo sprzyjało zabawom na świeżym powietrzu, spacerom w zacienionych alejkach, gdzie prezentowano okazy zwierząt domowych, rośliny, produkty spożywcze, przemysłowe, wyroby artystyczne, oferty usługodawców. Wielu wystawców starało się przyciągnąć uwagę widzów ciekawym wystrojem stoisk, specjalnymi pokazami, rozdawaniem materiałów promocyjnych i gadżetów.

W konkursie na najładniejsze stoisko Statuetkę Starosty Zduńskowolskiego w poszczególnych branżach – rolniczej, przemysłowej i usługowej – zdobyli, wyłonieni spośród niemal 140 wystawców:
– SPRZEDAŻ MIODU I PRODUKTÓW PSZCZELARSKICH – ZBIGNIEW KOSTRZEWA Z KUSTRZYC
– KRATEX – PIOTR KRATA ZE ZDUNSKIEJ WOLI
– STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ZDUŃSKIEJ WOLI.

Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla dzieci: oprócz przejażdżek na kucykach, zjeżdżalni, kul wodnych itp. były zabawy z aktorami szczecińskiego Teatru Kubika, który zaprosił maluchy do bajkowego świata ze znakomitym mimem w roli przewodnika. W ciągu dnia wystąpili młodzi artyści z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, a także z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, natomiast gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska, której koncert wzbudził największy entuzjazm także wśród młodej publiczności.

Jak przy każdej imprezie powiatowej, promowano oświadczenia woli, krwiodawstwo oraz akcję „Wspólnie przeciw białaczce”, zbierano także środki na rehabilitację uczennicy I LO, która w te wakacje uległa poważnemu wypadkowi.