Rusza przebudowa drogi Rembieszów–Branica
19-07-2013

Jeszcze w lipcu rozpoczną się prace przy przebudowie drogi powiatowej Nr 4917E w gminie Zapolice. Odcinek Rembieszów–Branica zmieni się nie do poznania: na długości 2715,75 m zostaną położone – na odpowiedniej podbudowie – dwie warstwy bitumiczne, ponadto droga ulegnie poszerzeniu do 4,5 m na odcinku prostym.

Przetarg na wykonanie robót wygrała firma DROMAK z Poręb pod Zduńską Wolą, która zaoferowała najniższą cenę: 950 tys. zł.

Powiat starał się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 600 tys. zł, uzyskał 276 tys. zł (środki pochodzące z wyłączenia gruntów z produkcji rolnej), jednak przy udziale środków z gminy Zapolice w kwocie 220 tys. zł, udało się dopiąć budżet tego zadania.

Przebudowa ma być ukończona przed końcem września.