Przedwakacyjna sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego
28-06-2013

27 czerwca w siedzibie PCKSiR przy ul. Dolnej odbyła się ostatnia przed letnią przerwą sesja Rady Powiatu – wyjątkowo uroczystym elementem było wręczenie jednorazowych stypendiów szczególnie uzdolnionym uczniom, którzy w roku szkolnym 2012/2013 zostali laureatami lub finalistami olimpiad i turniejów na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub okręgowym; grupa ta była bardzo liczna, stypendia otrzymało 20 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego, 10 z Zespołu Szkół Elektronicznych, 4 z I Liceum Ogólnokształcącego, 4 z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i 1 z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Podziękowania otrzymali opiekunowie stypendystów.

Międzysesyjne sprawozdanie starosty zawierało m.in. informację o przetargach związanych z „Termomodernizacją budynków Zespołu Szkół, Bursy Szkolnej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Nr 2 przy ul. Okrzei 11 w Zduńskiej Woli w zakresie wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenia ścian i stropodachu, wraz z modernizacją systemu c.o”, remontami kilku dróg: „Remont ulicy Łaskiej na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Jagiełły, wraz z remontem chodnika na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Orione (strona południowa) w Zduńskiej Woli” termin realizacji zamówienia przewidziany jest do 31 sierpnia br. oraz „Remont drogi powiatowej Nr 3722E Borki Prusinowskie – Zalesie”, którego termin realizacji zadania ustalono na 15 września br., a także o ogłoszeniu przetargu nieograniczonego na realizację zadania pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowej na remont ulicy Świerkowej w Zduńskiej Woli, na odcinku od skrzyżowania z ul. Jodłową do skrzyżowania z ul. Borową”.

W ramach uchwał okołobudżetowych Rada wydzieliła 84 tys. zł na zadanie pn.: „Przebudowa ciągu komunikacyjnego Wiejska-Kacza-Prosta”. Wyraziła również zgodę na przyjęcie do realizacji dwóch nowych zadań inwestycyjnych pn: Kompleksowa termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Przatówku” w wysokości 41 tys. zł z okresem realizacji w latach 2012-2016 oraz zadania pn.: „Termomodernizacja Schroniska Młodzieżowego i budynku administracyjno-socjalnego Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli” w kwocie 29 tys.

Radni przyjęli też informację o realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu w 2012 r.

Zatwierdzono też sprawozdanie finansowe SPZOZ w Zduńskiej Woli za 2012 rok i 1 stycznia 2013 r. Pani Prezes Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o. o. Barbara Kałużewska przedstawiła opracowany Strategiczny Plan Wieloletni Zduńskowolskiego Szpitala na lata 2013-2020. W planie zostały zawarte właściwie trzy warianty strategii. Radni uchwalili wariant trzeci, który jest bardziej optymalny, dający możliwość rozwój placówki i zapewnienie wymaganych standardów. Podjęto uchwałę o włączeniu z dniem 1 września Bursy Szkolnej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego nr 2 do struktur Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylii w Zduńskiej Woli, ul. Okrzei 11.

Zgodnie z decyzją Rady wyrażono zgodę na nabycie przez Powiat Zduńskowolski nieruchomości położonej w m. Wymysłów, gm. Zduńska Wola oraz na zamianę działkę przy ul. Łaskiej, której właścicielem jest Powiat Zduńskowolski na działki przy ulicy Spacerowej, których właścicielem jest Miasto Zduńska Wola.