Inwestorzy z Chin

Na zaproszenie marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik wziął udział w spotkaniu z delegacją chińskiego miasta Chengdu, stolicy prowincji syczuańskiej. Chińczycy przyjechali do Łodzi w poszukiwaniu terenów inwestycyjnych pod rozbudowę przedsięwzięcia logistycznego, jakim jest bezpośrednie połączenie cargo między Łodzią a Chengdu. Delegacja zawitała także w powiecie zduńskowolskim – goście byli w Wojsławicach i w rejonie Karsznic, oglądając tereny pod potencjalną lokalizację inwestycji logistycznych związanych ze wspomnianym projektem.

Na spotkaniu w siedzibie spółki PKP Cargo w Karsznicach starosta Wojciech Rychlik przedstawił walory obszaru funkcjonalnego w sąsiedztwie magistrali kolejowej i węzła na budowanej drodze ekspresowej S-8: sieć połączeń drogowych i kolejowych oraz centralne położenie Zduńskiej Woli na mapie kraju to nasze ogromne atuty w rozmowach z inwestorami. Należy przypomnieć, że po uzyskaniu dotacji z PO Pomoc Techniczna, przystępujemy do opracowania dokumentacji studyjnej i technicznej dotyczącej zagospodarowania obszaru funkcjonalnego w rejonie Karsznic – celem tych działań jest pobudzenie gospodarki i tworzenie miejsc pracy.